Rozwiną skrzydła

  Rozwiną skrzydła

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sicienko ma swą Izbę Tradycji Kulturalnej - w wołającym o remont ponad 100- letnim budynku. Mieści się w nim także przedszkole.<i> - Remont obiektu to dla nas bardzo pilna sprawa</i> - mówi wójt Jan Wach.
       Z budżetu gminy ruszyły roboty wokół budynku. A jest to stary park i staw. Trzeba uprzątnąć teren, wytyczyć ścieżki spacerowe, wybagrować staw. I zająć się remontem starego budynku. Przyjdzie więc czas na renowację elewacji, wymianę okien i drzwi, przełożenie dachu, na którym zamiast azbestuma być dachówka ceramiczna. Jak się ocenia - remont pochłonie około 200 tys. zł. Na taką kwotę Sicienko złożyło wniosek o dofinansowanie z pieniędzy unijnych w ramach programu "Zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego". Wójt jest przekonany, że środki otrzyma.
       Całkowity remont ma się zakończyć w październiku. W tym też czasie w inne miejsce wyprowadzi się z budynku przedszkole, dzięki czemu powiększy się Izba Tradycji Kulturalnej. Pozwoli to jej rozwinąć działalność.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem