Nowe miejsce

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jest szansa, że przy specjalistycznym żłobku dla dzieci niepełnosprawnych powstanie przedszkole.
       W Bydgoszczy funkcjonuje obecnie 8 żłobków, w tym jeden specjalistyczny. Mogą przyjąć 410 maluchów. - Ten rok jest dla nas wyjątkowo dobry - mówi Stanisław Strzelewicz, dyrektor Zespołu Żłobków Miejskich. - Mamy zapisanych 420 dzieci.
       Przyjmują sąsiadów
       
  Na co dzień do żłobków uczęszcza około 80-85 proc.
  najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Jedna osoba zajmuje się średnio 3-4 dzieci. Miesięczne czesne wynosi 90 zł, dzienna stawka żywieniowa to 3,80 zł. - Nikomu nie odmawiamy i w każdej chwili rodzice mogą zapisać swoją pociechę do żłobka - zapewnia dyrektor Strzelewicz. Szczególne miejsce zajmuje żłobek specjalistyczny. Uczęszcza do niego ponad 30 dzieci. Dzieci mogą tu liczyć na fachową opiekę. Do dyspozycji są m.in. logopedzi, rehabilitanci, lekarz neurolog.
       - Utrzymanie tak specjalistycznej placówki jest drogie, ale mimo to rodzice za pobyt dziecka nie płacą więcej niż z innych żłobkach - podkreśla Stanisław Strzelewicz. - Nikt nie czeka w kolejce, dzieci przyjmowane są na bieżąco.
       Plany na jesień
       
  Teoretycznie maluchy mogą przebywać w żłobku specjalistycznym do 3. roku życia. - Praktycznie są dłużej, bo nie chcemy pozostawiać dzieci i rodziców samych sobie - przyznaje szef Zespołu Żłobków Miejskich. - Zależy nam jednak na uregulowaniu tej sytuacji, dlatego staramy się o utworzenie przedszkola. Prowadziliśmy już rozmowy z miastem. Jeśli wszystko się uda, przedszkole ruszy we wrześniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem