Inicjatywa z efektami

  Inicjatywa z efektami

  Tekst i fot. Maja Stankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzieci odwiedzili strażacy z miejsowej OSP.

  Dzieci odwiedzili strażacy z miejsowej OSP.

  Stowarzyszenie Inicjatyw Rozwoju Rynarzewa powstało 3 lata temu. Na koncie ma kilka sukcesów m.in. urządzenie placu zabaw dla dzieci. Obecnie członkowie stowarzyszenia prowadzą społecznie półkolonie zorganizowane dla 20- osobowej grupy dzieci.
  Dzieci odwiedzili strażacy z miejsowej OSP.

  Dzieci odwiedzili strażacy z miejsowej OSP.

       Główny cel stowarzyszenia, które 3 lata temu powstało w Rynarzewie z inicjatywy m.in. Wojciecha Bethke , to działanie na rzecz rozwoju rodzinnej miejscowości. Jak dotąd udało się zrobić całkiem sporo. W centrum Rynarzewa, nieopodal przystanku PKS, powstał plac zabaw dla dzieci. Kolejne plany to m.in. zagospodarowanie terenu za Gąsawką, obok starego cmentarza żydowskiego. Pragnieniem osób skupionych w stowarzyszeniu jest, by powstał tu plac, gdzie by można robić wiejskie ogniska.
  Myśli się też o scenie, górce zjazdowej dla dzieci, boisku do siatkówki etc. Byłoby to miejsce sportowych zabaw i odpoczynku mieszkańców . - Gdyby udało się zrealizować te zamierzenia może wróciłby do nas piłkarze. Obecnie zawodnicy "Iskry" Zamość - Rynarzewo trenują w Zamościu. Większość zawodników pochodzi jednak z Rynarzewa - informuje Artur Michalak , sekretarz stowarzyszenia. Obowiązki prezesa pełni od grudnia Robert Kusiak, wiceprezesem jest Beata Bembnista, a skarbnikiem Ilona Michalak.
       Najnowsza inicjatywa to akcja letnia. Dzięki dotacji z polsko- amerykańskiej fundacji uzyskanej przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju wsi Anieliny i Łodzia (gmina Sadki) w kilku miejscowościach, w tym i w Rynarzewie, organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. Półkolonie w Rynarzewie ruszyły jako pierwsze, z początkiem lata. Uczestniczy w nich 20-osobowa grupa dzieci w wieku 7-10 lat. Wszyscy opiekunowie i wychowawcy prowadzą zajęcia społecznie. Społecznie nad całością czuwa też kierownik półkolonii, którym jest Artur Michalak. Turnus rozpoczął się 27 czerwca, potrwa do najbliższego piątku. Oprócz wielu atrakcji uczestnicy zajęć codziennie otrzymują posiłek. Dzięki sponsorom są nagrody dla zwycięzców konkursów, napoje, słodycze etc.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem