Pokazać, co najlepsze

  Pokazać, co najlepsze

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Goście byli ciekawi Polski

  Goście byli ciekawi Polski ©Archiwum szkoły

  Zespół Szkół w Wojnowie przez tydzień gościł przyjaciół z Sycylii, Bułgarii, Węgier i Portugalii. Byli to uczniowie i nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół realizujących wspólnie projekt Socrates Comenius, finansowany z funduszy unijnych.
  Goście byli ciekawi Polski

  Goście byli ciekawi Polski ©Archiwum szkoły

       Pięcioro dzieci z Bułgarii, dwoje z Sycylii oraz dwoje młodych Węgrów gościło u polskich rodzin. Dla uczniów, rodziców i nauczycieli był to czas poznawania siebie - tradycji rodzinnych, zwyczajów i... trenowania języka angielskiego. - W czasie wspólnych wycieczek z radością znajdowaliśmy podobne brzmienie i znaczenie wielu słów w naszych narodowych językach - opowiadają w Wojnowie. - Uciechę sprawiało dorosłym i dzieciom wyszukiwanie słów trudnych do wymówienia dla obcokrajowców.
       W czasie pięciodniowego pobytu w Polsce goście zwiedzili Biskupin, Gniezno, Poznań, Gdańsk i Sopot. W poniedziałek spotkali się wszyscy w wojnowskiej szkole. Uczniowie uczestniczyli w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka, nauczyciele natomiast zajęli się podsumowaniem rocznej współpracy. Sprawozdanie szkoła wyśle m.in. do szkoły koordynującej (Sycylia). W poniedziałek goście złożyli również wizytę w Urzędzie Gminy w Sicienku. Po południu natomiast miała miejsce sympatyczna impreza w Kruszynie. Panie z zespołu "Kruszynianki" przygotowały program artystyczny, opowiadały o tradycjach i zwyczajach naszego regionu. Namacalnymi dowodami tradycyjnej kuchni był swojski chleb, smalec, kiszone ogórki, ciasto, a prezenty dla gości w formie wyrobów rękodzielniczych świadczyły o tradycyjnej polskiej gościnności.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem