Nowa cena wody

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas poniedziałkowej sesji w Kcyni zapadła decyzja o podniesieniu ceny metra sześciennego wody. Nowe stawki obowiązywać będą w sołectwach, które w wodę zaopatruje Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Szubinie.
       Podwyżka cen wody wejdzie w życie 1 lipca. Na sesji, która odbyła się w miniony poniedziałek, temat ten nie wywołał emocji. Rajcy - praktycznie bez dyskusji - przyjęli stawkę zaproponowaną przez szefa KPWiK w Szubinie Krzysztofa Badurę.
       Podnieśli o grosze
       
  Do tej pory mieszkańcy wsi, których w wodę zaopatruje szubińska spółka, płacili za metr sześcienny wody 2 zł 05 groszy plus VAT. Od pierwszego lipca opłata za metr sześcienny wody wzrośnie do 2 zł i 14 groszy plus VAT.
       Niegdyś spore konflikty w gminie wywoływał fakt, że mieszkańcy Kcyni i okolic, których w wodę zaopatruje nie szubińska spółka, a miejscowy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - płacili za wodę niższe stawki. Obecnie opłata za metr sześcienny wody w mieście wynosi 2 zł plus VAT, a za metr sześcienny odprowadzanych ścieków - 1,90 zł plus VAT.
       Nie ma różnic
       
  Od ubiegłego roku różnica w cenie finansowana jest z budżetu gminy. Niezależnie więc od obowiązujących cen mieszkańcy miasta i wsi płacą za wodę tyle samo. Tak będzie również w przypadku nowych stawek. Choć uchwalona przedwczoraj stawka wynosi 2,14 zł. Mieszkańcy sołectw nie zapłacą więcej za wodę jak 2 zł za metr sześcienny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem