Rynek w chorągwiach

  Rynek w chorągwiach

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do apelu stanął m.in. hufiec nakielski.

  Do apelu stanął m.in. hufiec nakielski. ©Adam Lewandowski

  Przez trzy weekendowe dni Solec Kujawski gościł harcerzy z całego województwa. W mieście odbył się VII Zlot Kujawsko- Pomorskiej Chorągwi ZHP.
  Do apelu stanął m.in. hufiec nakielski.

  Do apelu stanął m.in. hufiec nakielski. ©Adam Lewandowski

       Ponad 800 skautów i sympatyków harcerstwa wzięło udział w soleckim zlocie, który trwał w mieście od piątku do niedzieli. Harcerze z różnych zakątków województwa przyjechali do Solca, by poznać się lepiej i wymienić doświadczenia, które zebrali w ciągu czterech ostatnich lat.
       Konkursy i bieg
       
  Spotkanie było także okazją do podsumowania wyników programu "Barwy Przyszłości".
  Uczestnicy zlotu mogli wziąć udział w turniejach wiedzy i zdobyć nowe stopnie harcerskie. Odbyła się także "Gala harcerska", podczas której wystąpili laureaci festiwali i harcerskie zespoły. Dla młodzieży przygotowano też konkursy i bieg harcerski.
       Promocja książki
       
  Podczas złotu odbyła się również promocja książki napisanej przez hm. Urszulę Sobkowiak pt. "Harcerstwo w życiu jednostki". Zawiera ona opinie zebrane wśród seniorów harcerstwa. Swoje spotkanie z okazji zlotu miało w Solcu także Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa.
       W minioną sobotę o godz. 11 wszyscy uczestnicy zlotu zebrali się na placu im. Jana Pawła II. Odbył się uroczysty apel, a następnie debata z władzami samorządowymi. Dyskusja dotyczyła m.in. roli jaką pełnią organizacje pozarządowe, w tym i harcerstwo, w budowaniu demokracji i rozwoju samorządności.
       Spotkanie harcerzy z całego regionu było możliwe m.in. dzięki finansowej pomocy władz wojewódzkich, starostwa powiatowego w Bydgoszczy i burmistrza Solca. Finansową pomoc okazało organizatorom także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem