Łazienki kuszą

  Tekst i fot. Maja Stankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Nakła Piotr Centała i Tomasz Miłowski obiecują, że przez trzy najbliższe miesiące nakielskie ?Łazienki? będą miejscem zabaw i wielu cyklicznych

  Burmistrz Nakła Piotr Centała i Tomasz Miłowski obiecują, że przez trzy najbliższe miesiące nakielskie ?Łazienki? będą miejscem zabaw i wielu cyklicznych imprez.

  Z początkiem czerwca rozpoczną się imprezy w nakielskich "Łazienkach". Organizatorzy proponować będą nakielanom wypoczynek nad Notecią aż do końca lata.
  Burmistrz Nakła Piotr Centała i Tomasz Miłowski obiecują, że przez trzy najbliższe miesiące nakielskie ?Łazienki? będą miejscem zabaw i wielu cyklicznych

  Burmistrz Nakła Piotr Centała i Tomasz Miłowski obiecują, że przez trzy najbliższe miesiące nakielskie ?Łazienki? będą miejscem zabaw i wielu cyklicznych imprez.

       W ubiegłym roku coś zaczęło się w Łazienkach dziać w ostatnim miesiącu lata. W tym - już od czerwca ten zakątek Nakła rozbrzmiewać będzie muzyką i kusić atrakcjami. Wczoraj o planach przygotowanych dla mieszkańców grodu nad Notecią opowiadał Tomasz Miłowski, pracownik Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle. Już niebawem na nakielskim Rynku stanie tablica informująca nakielan o najbliższych imprezach w Łazienkach.
       Kajaki w pogotowiu
       
  Na chętnych czekać będą kajaki i rowery wodne oraz łódź wiosłowa. Jeszcze przed końcem roku na kajakowe spływy do Chobielina zaproszeni zostaną uczniowie nakielskich szkół. - Chcemy zaszczepić w młodzieży bakcyla do sportów wodnych - mówił wczoraj Tomasz Miłowski.
       Początek nie był udany. Deszcz i zimno spowodowały, że zaplanowane na wczoraj imprezy dla dzieci zostały przełożone na piątek. Ich program zamieszczamy w tekście o obchodach dnia dziecka w gminie. W najbliższą niedzielę o godz. 8 nad kanałem w Występie rozpoczną się otwarte zawody wędkarskie dla dzieci do lat 15. Ich organizatorem jest Koło Wędkarskie nr 109 w Nakle. Z kolei w sobotę 11 czerwca wybrać się będzie można do Łazienek na tzw. "mega przechadzkę". Przygotowana trasa rozpocznie się na ul. Długiej. Po spacerze brzegiem Noteci, gdzie będzie grać muzyka i śpiewane będą szanty, wycieczka kończyć się ma na ul. Hallera. Kto przyjmie zaproszenie organizatorów i wybierze się nad rzekę popołudniową porą otrzyma pamiątkowe znaczki. Wśród spacerowiczów rozlosowane zostaną również nagrody. Po drodze rozstawione z będą różne stoiska pt. "zdrowie", "nasze pasje" etc. Podobne "mega spacery" odbędą się nad Notecią 17 lipca i 14 sierpnia.
       Wyprawa na jarmark
       
  W niedzielę 19 czerwca 40 osób będzie się mogło wybrać statkiem "Władysław Łokietek" do Bydgoszczy, by na osiedlu Czyżkówko wziąć udział w "Jarmarku nad Kanałem". Koszt niezwykle ciekawej, całodniowej wyprawy wyceniono na 10 zł. Cyklicznie odbywać się mają również nad Notecią imprezy wspomnieniowe pt. "Jak za dawnych lat". Pierwsze z tego cyklu spotkanie przy ognisku i muzyce zaplanowano na 19 czerwca. Kolejne odbędą się 22 lipca i 19 sierpnia. Na spotkania te organizatorzy zapraszać chcą osoby, które pracowały przed laty w Łazienkach, które pamiętają Nakło i Noteć sprzed lat. Gmina wypożyczać chce także od Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle szkolny statek. Chętni będą mogli popłynąć w rejs i poznać nieznane uroki Noteci.
       Siatkówka dla chętnych
       
  Hucznie uczczona zostanie nad Notecią noc świętojańska. W planach są m.in. konkurs wianków, wspólne śpiewy przy ognisku i występy zespołów. Mieszkańcom Nakła zaprezentują się harcerze i laureaci przeglądów szkolnych. W Łazienkach przygotowywane są już także dwa boiska do gry w plażowa piłkę siatkową. Przez całe lato odbywać się tu będą mecze w ramach Grand Prix Nakła oraz Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego. Pierwsze rozgrywki zaplanowano na sobotę 25 bm. O szczegółach wiosennych i wakacyjnych propozycji organizatorów atrakcji w Łazienkach informować będziemy na bieżąco.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem