Jubileusz samorządu

  Jubileusz samorządu

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zgodnie z obietnicą przedstawiamy dziś program uroczystości w Dobrczu zorganizowanych z okazji 70-lecia powstania samorządu gminnego.
       70- lat temu utworzono w Dobrczu samorząd gminny. Pierwszym wójtem był nieżyjący już Ignacy Ostrowski. Gościem honorowym jubileuszowej gali będzie m.in. Henryk Kulikowski, przewodniczący Rady Gminy w latach 50 oraz byli wójtowie, sekretarze, naczelnicy etc. Osoby zasłużone dla gminy Dobrcz otrzymają pamiątkowe medale.
       Uroczystości rozpocznie w sobotę o godz.14 jubileuszowa msza św., która odprawiona będzie w miejscowym kościele.
  Po nabożeństwie poczty sztandarowe i uczestnicy obchodów przemaszerują do ośrodka kultury w Dobrczu. Tu o godz. 15 obejrzeć będzie można okolicznościową inscenizację przygotowaną przez młodzież. Po przemówieniach vipów wójt Krzysztof Szala wręczy niektórym z gości pamiątkowe medale. W GOKu otwarta zostanie także wystawa pt. "Wspomnienie w kolorze sepi".
       Około godz. 18 na scenę wyjdą dziecięce zespoły taneczne i muzyczne działające przy miejscowym ośrodku kultury oraz zespół "Kwiaty Jesieni". Na koniec będzie jeszcze można potańczyć na zabawie przy muzyce grupy "Brawo". Do dyspozycji gości będą również stoiska kół gospodyń wiejskich z Dobrcza, Strzelec Dolnych, Trzebienia i Gądecza.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem