Król umrze...

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W piątkowe popołudnie mieszkańcy Solca Kujawskiego wybrać się mogą na spektakl teatralny pt. "Król umiera, czyli Ceremonie" według Ionesco. Przedstawienie zaprezentuje Grupa Teatralna "Szlaban".
       Od czasu premiery spektaklu "Król umiera, czyli Ceremonie" przedstawienie niewiele razy prezentowane było na scenie Soleckiego Centrum Kultury. Powodem była żałoba narodowa po śmierci Jana Pawła II. Obecnie występy zostają wznowione. Grupa teatralna Szlaban przedstawi sztuką w najbliższy piątek, o godz. 17 na scenie Soleckiego Centrum Kultury. W oparciu o utwór Ionesco wyreżyserował ją Piotr Szymański.
       Spektakl prezentowany był dotąd m.in. na I Ogólnopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich pt. "Teatr po pracy". Spotkał się z uznaniem. Wykonawcy głównych ról : Renata Ambryszewska, Danuta Rutkowska oraz Szambor i Michał Malok otrzymali nagrody za swoje kreacje aktorskie. W sztuce występują ponadto: Aneta Grobelna, Milka Baran i Anna Sułkowska.
       Wejściówki na piątkowe przedstawienie w Solcu kosztują 3 zł. Nabywać je można już teraz w sekretariacie SCK, albo kupić w kasie, tuż przed spektaklem.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem