Stracił zaufanie

  Stracił zaufanie

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj burmistrz Nakła Piotr Centała odwołał swojego zastępcę Andrzeja Krupińskiego. Wiceburmistrz został zwolniony z pracy z miesięcznym wypowiedzeniem.
       Burmistrz Piotr Centała wydał wczoraj zarządzenie, na mocy którego odwołany został ze stanowiska wiceburmistrz Andrzej Krupiński. Od jakiegoś czasu plotkowano w Nakle, że zmieni on stanowisko. Tymczasem został on całkowicie zwolniony z pracy w nakielskim ratuszu. Czas wypowiedzenia określony został na miesiąc.
       Inspektor Robert Erdmann wyjaśnił w imieniu Piotra Centały, że w zarządzeniu wydanym przez burmistrza jako powód zwolnienia podano działania podjęte przez Andrzeja Krupińskiego w dniach 22,23 oraz 25 kwietnia, które miały związek z zatrzymaniem przez policję dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury.
  Szef NOK prowadził auto w stanie nietrzeźwym za co także stracił posadę. Krupińskiemu zarzuca się, że nie zachował "procedury poinformowania burmistrza oraz wprowadził go w błąd co do zaistniałego zdarzenia".
       Robert Erdmann nie chciał odpowiedzieć na dodatkowe pytania "gazety" zapewniając, że w sprawie tej nic więcej nie wie. Powiedział tylko, że po zatrzymaniu szefa NOK wszczęte zostało w ratuszu postępowanie wyjaśniające. Podjęta przez burmistrza decyzja jest prawdopodobnie jego efektem. Z burmistrzem Piotrem Centałą nie udało nam się już wczoraj po południu skontaktować.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem