Będzie Szlak Cysterski

  Będzie Szlak Cysterski

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z Pelplina powrócili przedstawiciele Koronowa, którzy brali udział w konferencji, której celem było zorganizowanie pomorskiego odcinka Szlaku Cysterskiego W Polsce.
       - A właściwie wschodnio-pomorskiego - mówi Grzegorz Myk, przewodniczący Rady Miejskiej w Koronowie, który prowadzi przy rynku punkt Informacji Turystycznej. Wraz z nim w spotkaniu w Pelplinie uczestniczyli ks. prałat Henryk Pilacki, proboszcz koronowskiej parafii, wiceburmistrz Sławomir Marszelski , radny Tomasz Poraziński, który jest też prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki "Szczęśliwa Dolina".
       Przedstawiciele gmin uczestniczących w spotkaniu (Gdańsk-Oliwa, Pelplin, Żarnowiec, Koronowo) przedstawili to, co po Cystersach pozostało w ich miastach. W Koronowie jest kościół pocysterski. - Po referatach i dyskusji wspólnie podjęliśmy decyzję o uruchomieniu odcinka Szlaku Cysterskiego . Wydana zostanie mapa Szlaku Cysterskiego, nieco później również specjalny folder. To na początek. Najpierw jednak trzeba sformalizować współpracę, czym zajmie się Urząd Miejski w Pelplinie. Przygotowane zostaną tam umowy - porozumienia, które stana się podstawą do dalszej współpracy.
       Na początku czerwca przedstawiciele Koronowa pojadą do Bierzwnika (dawna siedziba opactwa cysterskiego w zachodnio - pomorskim), na podobną konferencję dotyczącą utworzenia odcinka zachodnio - pomorskiego Szlaku Cysterskiego w Polsce. Będą tam również przedstawiciele gmin uczestniczących w spotkaniu w Pelplinie. - Chcemy podjąć rozmowy o połączeniu obu odcinków szlaku - mówi Myk.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem