Dyrektor na promilach

  Dyrektor na promilach

  Adam Lewandowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj napisaliśmy, że w piątek o godz. 19 patrol policji i straży miejskiej zatrzymał do kontroli drogowej pijanego kierowcę BMW - dyrektora Nakielskiego Ośrodka Kultury. I już wczoraj burmistrz zwolnił dyrektora.
       Dyrektora Roberta Ch. zatrzymano w centrum Nakła, przy ul. Dąbrowskiego. Nie chciał dmuchać w alkotest, awanturował się. Patrol bez pardonu zabrał go na badanie krwi. Było w niej 1,23 promila alkoholu. - Na szczęście nie ma w naszym mieście równych i równiejszych - skomentował zdarzenie jeden z mieszkańców Nakła, których kilku wczoraj do nas telefonowało. Byli zbulwersowani, że po mieście jeździ pijany wychowawca młodzieży. I chwalili stróżów prawa: - To szczęście, że dla naszych policjantów i strażników miejskich pijany za kółkiem dyrektor jest tylko kierowcą.
       Wczoraj o godz. 14 odwiedziłem burmistrza Piotra Centałę, by dowiedzieć się, jak ukaże pijanego dyrektora NOK. Dowiedziałem się tylko, że w tej sprawie burmistrz wyda oświadczenie. I dwie godziny później na moim biurku był już fax z Urzędu Miasta w Nakle. Robert Erdmann w imieniu burmistrza informował, że dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury utracił zaufanie. Że wszczęto przeciwko niemu postępowanie wyjaśniające. Dyrektor NOK oddał się do dyspozycji burmistrza. A ten postanowił o zwolnieniu go z pracy. Niezwłocznie ogłoszony zostanie konkurs na nowego szefa nakielskiej placówki. "Nad realizacją kalendarza imprez organizowanych bądź współorganizowanych przez NOK nadzór pełni sekretarz miasta" - napisał Robert Erdmann.
       xxx
       Robert Ch., zwolniony dyrektor NOK uważany był w Nakle za człowieka burmistrza. Za kogoś nie do ruszenia. Z tą opinią spotykałem się w tym mieście wielokrotnie. Okazuje się, że takie mniemanie, wobec faktów ujawnionych przez "Pomorską", w Nakle na pstrym koniu jedzie. W zatrzymaniu pijanego dyrektora uczestniczyli przecież również podlegli burmistrzowi strażnicy miejscy. Wczoraj reakcja Piotra Centały była natychmiastowa. Zwolnił Roberta Ch. bez pardonu. Burmistrzowi należą się słowa uznania.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem