Chleb na święta

  Chleb na święta

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać żywność dla najbiedniejszych. Wczoraj PCK rozdało w Nakle 339 paczek.
       Jeszcze dzień przed datą wydawania produktów paczek było 217. Organizatorzy akcji - Zarząd Rejonowy PCK w Nakle - wciąż czekali na obiecaną pomoc. W ostatniej chwili udało się m.in. dokupić cukru. Nie zawiedli też piekarze z Nakła i Paterka. Dzięki ich pomocy w każdej paczce obdarowani znaleźli wczoraj świąteczny bochenek lub dwa. W każdej był też cukier, jeden lub dwa kilogramy mąki. W miarę możliwości dokładano do paczek herbatę, jajka, ryż, makarony.
       W sumie, po rozdzieleniu wszystkich darów, udało się przygotować 339 paczek. Wczoraj w południe w siedzibie PCK przy ul. Dąbrowskiego, rozpoczęto ich wydawanie. Ponad 20 paczek wydano bezdomnym, 25 pojechało do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaszczu, 26 do Klubu Anonimowych Alkoholików w Nakle.
       - To co zostanie rozdamy w piątek - informuje Bogumiła Jabłońska z PCK. Przyznaje, że wciąż do drzwi organizacji pukają kolejni potrzebujący. Pytają czy mają jeszcze szansę zapisać się na paczkę, na cokolwiek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem