Nagrody za palmy

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wielkanocne palmy, stroiki, kropidła i pisanki wykonywała młodzież na VII Międzyszkolny Konkurs Plastyki Wielkanocnej. Wczoraj w Szubińskim Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki konkursu i rozdano nagrody.
       W tym roku do świątecznego konkursu zgłoszono 76 prac wykonanych przez 54 twórców. Byli to uczniowie SP nr 1 w Szubinie, Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie, Gimnazjum nr 1 w Szubinie, SP w Kołaczkowie, SP w Królikowie, SP w Turze, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych. Wykonane przez uczniów palmy, pisanki kropidła pałuckie, baranki i stroiki oceniało trzyosobowe jury, w którym zasiedli:Agnieszka Sowińska - plastyk z Galerii Sztuki Ludwej i Nieprofesjonalnej w Bydgoszczy, Bogdan Szymczak - nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Kcyni oraz szubiński artysta Maciej Jeliński.
       W kategorii wiekowej 7-10 lat nagrodę otrzymał wczoraj Dawid Palczewski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie (za palmy), Aleksandra Domińska z Zespołu Szkół nr 2 w Szubinie (za stroik) i Nina Ciesielska, uczennica Szkoły Podstawowej w Turze.
       W kategorii wiekowej 11-13 lat nagrodzono: Monikę Płócienniczak z SP nr 2 w Szubinie (za palmy i pisanki), Mariannę Nowak z SP w Królikowie (za stroik), Kingę Bazan z SP w Kołaczkowie i Norberta Lidmanna z SP w Turze.
       W gronie starszych wykonawców jury doceniło prace: Pauliny Krzemińskiej z Gimnazjum nr 1 w Szubinie (za pisanki) i Karoliny Kasperskiej z Gimnazjum nr 1 w Szubinie (za pisanki i palmy).
       Przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je - za kultywowanie tradycji wielkanocnych - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Turze. W tym przypadku jury doceniło różnorodność i staranność wykonania prac.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem