Liczą na pomoc

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Nakle Zarząd Rejonowy PCK rozpoczął zbiórkę żywności. Na razie akcja prowadzona jest w nakielskich sklepach. W najbliższą niedzielę 13 marca żywność zbierana będzie przed kościołem św. Stanisława w Nakle.
       Jak co roku przed świętami z apelem o pomoc dla najbiedniejszych wystąpił do mieszkańców Nakła Zarząd Rejonowy PCK. W niektórych nakielskich sklepach wystawione zostały kosze na artykuły żywnościowe. Oprócz handlowców w akcję włączyły się tradycyjnie nakielskie parafie.
       Kwesty w parafiach
       
  W kościele pw. św. Stanisława w Nakle zbiórka żywności odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 marca . Żywność przekazać tu będzie można wolontariuszom przed każdą mszą św.
       W drugim nakielskim kościele - pw. św. Wawrzyńca - PCK zbierać będzie żywność w niedzielę 20 marca . Kwesta miała odbyć się wcześniej, termin został jednak przesunięty na 20 bm., czyli Niedzielę Palmową.
       Setki chętnych
       
  W dwa kolejne weekendy (11-12 i 18-19 marca) wolontariusze zbierać będą dary również w nakielskich marketach m.in. w Netto i Biedronce.
       Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicielki PCK Bogumiły Jabłońskiej - zbiórka żywności zakończy się w Nakle 21 marca. Następnego dnia rozpocznie się szykowanie paczek, które rozdane zostaną potrzebującym w czwartek, 24 marca. Zwykle - dzięki ofiarności mieszkańców gminy i sponsorów - PCK udaje się wspomóc w żywność przed świętami około 400 rodzin.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem