Grozi prokurator?

  Grozi prokurator?

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Blisko 12 tysięcy zł będzie musiał zwrócić do gminnej kasy Wiejski Dom Kultury w Ślesinie - ustaliła kontrola wewnętrzna Urzędu Miasta i Gminy w Nakle. Niewykluczone też, że złożone zostanie doniesienie do prokuratury w sprawie naruszenia przepisów ustawy o rachunkowości.
       Po szkole w Polichnie, gdzie efektem kontroli było zawierzenie w obowiązkach dyrektor Janiny Dubiel, pod lupą kontrolerów z Krzysztofem Miketyńskim na czele, znalazł się Wiejski Ośrodek Kultury w Ślesinie. Jeszcze podczas jej trwania do mediów dochodziły sygnały o wykrytych nieprawidłowościach oraz denerwujących kontrolerów sytuacjach. Ponoć dwukrotnie Miketyński - jadąc na kontrolę - zastał w WDK zamknięte drzwi.
       Dotacja nie tak
       
  Wczoraj po raz pierwszy opinii publicznej zasygnalizowane zostały - w krótkim komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urzędu - oficjalne informacje o wynikach przeprowadzonej kontroli. W placówce stwierdzić miano m.in. niewłaściwe wykorzystanie dotacji.
       - Rocznie WDK Ślesin dostawał z kasy gminy, na samo utrzymanie pracowników, blisko 75 tysięcy zł dotacji. Kontrolerzy stwierdzili szereg nieprawidłowości dotyczących przyjętych zasad rachunkowości. Brakowało m.in. wykazu ksiąg rachunkowych oraz sposobu ich prowadzenia. Nie było systemu przetwarzania danych, a ponadto brakowało opisu systemu służącego ochronie danych i ich zbiorów. W trakcie kontroli ustalono też, że księgowość prowadzona była poza siedzibą jednostki, co narusza artykuł 11 ustawy o rachunkowości - informują twórcy strony. Więcej o tym co znajduje się w pokontrolnym raporcie dziennikarze dowiedzieć się mają dziś, podczas konferencji prasowej w ratuszu.
       Prawnicy radzą
       
  Póki co wiadomo, że niektóre nieprawidłowości są obecnie przedmiotem analizy ratuszowych prawników. Rozważa się m.in. możliwość złożenia w prokuraturze doniesienia. Chodzi o naruszenie przepisów ustawy o rachunkowości. Wiadomo też, że na Ślesinie kontrole się nie skończą. W kolejce jest już Nakielski Ośrodek Kultury.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem