Nie dla każdego

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie każdy bezrobotny będzie mógł liczyć na pracę w Zakładzie Robót Publicznych w Nakle. Specjalna komisja określiła ścisłe kryteria przyjęć.
       Zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych czy robót publicznych było dla wielu bezrobotnych jedyna szansą przetrwania kilku miesięcy, a niekiedy także nabycia uprawnień do zasiłku. Nic więc dziwnego, że nabór pracowników do Zakładu Robót Publicznych w Nakle często budził w gminie spore emocje i kontrowersje.
       Czworo do komisji
       
  Na ostatniej sesji w Nakle burmistrz Piotr Centała poinformował radę o powołaniu w gminie specjalnej komisji, która określiła zasady przyjęć do ZRP.
  W skład komisyjnego gremium weszli: Mieczysław Kubiak, kierownik Zakładu Robót Publicznych, Alina Paubicka, zastępca kierownika Miejsko -Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nakle oraz radni: Jan Marciniak i Rafał Mróz. Ustalili oni jakie kryteria obowiązywać będą przy naborze do pracy w Zakładzie Robót Publicznych.
       Byli więźniowie i bezdomni
       
  Większą szansę na etat mają ci bezrobotni, którym niewiele brakuje (mniej niż pół roku) do uzyskania zasiłku dla bezrobotnych oraz osoby, które muszą przepracować mniej niż rok, by nabyć prawo do świadczenia przedemerytalnego lub dopracować się emerytury. Pod uwagę przy zatrudnianiu brane mają być również względy społeczne. Stąd większe szanse będą mieć zdolni do pracy bezdomni mieszkający w noclegowni w Paterku i byli więźniowie. Pierwszeństwo w przyjęciu przyznano także osobom samotnie wychowującym dzieci, na które przysługuje zasiłek rodzinny. Ostatnią grupą, którą uwzględniono redagując zasady rekrutacji są bezrobotni inwalidzi.
       Bez szans...
       
  Komisja określiła także kto nie ma szans na przyjęcie do pracy w Zakładzie Robót Publicznych. Listę otwierają bezrobotni mający prawo do zasiłku lub posiadający kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców składających oferty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nakle. Osoby, które były już w ZRP zatrudnione i zostały zwolnione lub zrezygnowały z tej pracy przed wygaśnięciem umowy także nie mają co składać podań. Na liście "z góry odrzuconych" umieszczono również osoby samotne, które nie wychowują dzieci i mieszkańców gminy, w których rodzinie ktoś korzysta ze wsparcia Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem