Wciąż przed otwarciem

  Wciąż przed otwarciem

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze nie wiadomo kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie nowej oczyszczalni ścieków w Kcyni. Wciąż trwa próbny rozruch. Gmina przymierza się też do budowy kanalizacji sanitarnej terenów wiejskich oraz trzeciego etapu budowy kanalizacji w Kcyni.
       Nowa oczyszczalnia ścieków w Kcyni nie została jeszcze oficjalnie oddana do użytku, choć jej budowę zakończono kilka miesięcy temu. Trwa próbny rozruch. - Oficjalne otwarcie będzie, gdy uzyskamy odpowiednie wyniki laboratoryjne - informuje burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak. - Dopiero jak zostaną spełnione normy oczyszczania możliwe jest uroczyste oddanie oczyszczalni. Na różne nieprzewidziane sytuacje w tegorocznym budżecie powiatu zarezerwowano na oczyszczalnię 30 tys. zł. Dodatkowo w budżecie na 2005 r. przewidziano dotację dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni. Jest to dofinansowanie kosztów oczyszczania ścieków.
       W tym roku zakończone mają zostać prace przy opracowywaniu dokumentacji technicznej systemu kanalizacji sanitarnej dla terenów wiejskich. - Niebawem uzyskamy pozwolenie na budowę, którą chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku - informuje burmistrz. Pierwszy etap inwestycji przewiduje budowę systemu kanalizacji w kierunku Żurawi i Dziewierzewa.
       Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie z zewnątrz to możliwe będzie także przymierzenie się do 3 etapu budowy kanalizacji sanitarnej w mieście Kcynia. - Jednak tylko pod warunkiem, że zdobędziemy dodatkowe fundusze - zastrzega Szczepaniak dodając, że wszystkich etapów do wykonania jest siedem.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem