Pieszy za barierką

  Pieszy za barierką

  (l.t.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj z inicjatywy posła Wojciecha Mojzesowicza utworzono zespół roboczy, który zajmie się przygotowaniami do rozpoczęcia budowy chodników w Tryszczynie i we Wtelnie.
       Po tragicznym wypadku w Tryszczynie (samochód wjechał w grupę pieszych, jedna z poszkodowanych zmarła w szpitalu), nareszcie zaczęło się mówić o konieczności poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku drogi krajowej nr 25.
       Najrozsądniej budować
       
  Wczoraj w biurze poselskim Wojciecha Mojzesowicza rozmawiano o możliwościach rozwiązania tego problemu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wydziału Komunikacji i Dróg w starostwie powiatowym.
       Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wybudowanie chodnika wzdłuż drogi krajowej i wojewódzkiej (nr 244 prowadzącej z Tryszczyna do Wtelna). Na drodze krajowych pieszych będą odgradzać od jezdni barierki.
       Zgoda właścicieli
       
  Powołano zespół roboczy, który ma się zająć przygotowaniem do rozpoczęcia prac. - Budowa może rozpocząć się nie wcześniej niż w 2006 roku, bo trzeba przygotować projekty, gmina będzie musiała zapisać część środków na ten cel w budżecie - tłumaczy Mojzesowicz. - W przypadku drogi prowadzącej do Wtelna sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ potrzebne będą jeszcze zgody właścicieli posesji na udostępnienie gruntu pod budowę chodnika. Myślę jednak, że wszystko to uda się załatwić.
       
  Zdaniem posła o poprawę bezpieczeństwa w Tryszczynie można było zadbać już wcześniej. - Moim zdaniem zabrakło inicjatywy samorządu lokalnego - twierdzi poseł. - Przecież Tryszczyn ma reprezentanta w radzie gminy.
       
  W skład zespołu roboczego weszli: Andrzej Kołodziejczyk - wiceburmistrz Koronowa, Regina Ostrowska - radna sejmiku wojewódzkiego, Maria Kulczyk - radna gminy Koronowo, Ewa Chytła - przewodnicząca zarządu Polskiego Bloku Ludowego, Adam Szymanek - naczelnik wydziału drogowego Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg Krajowych i Autostrad, Roman Porażyński - dyrektor Wydziału Komunikacji i Dróg w bydgoskim starostwie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem