Woda pod kontrolą

  Woda pod kontrolą

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wbrew obawom mieszkańców i sołtysa Paterka woda z ujęcia przy ZNTK nie budzi zastrzeżeń. Taka jest przynajmniej opinia służb sanitarnych oraz wyniki badań wykonane na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Nakło.
       Obawy dotyczące jakości wody, związane z bliskością wysypiska śmieci w Rozwarzynie, miał m.in. sołtys Paterka Marian Mylcarek . Na ostatniej sesji w Nakle sołtysa i rajców zapewniono, że jeśli chodzi o ujęcie w Paterku - nie ma podstaw do obaw. - Woda cały czas jest pod kontrolą powiatowego inspektora sanitarnego w Nakle oraz wojewódzkiego Inspektora ochrony środowiska w Bydgoszczy - usłyszeli obecni na sesji.
       Próbki wody pobrane z ujęcia w Paterku badane były także na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Nakle. Badania sfinansowano z pieniędzy Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zdaniem oceniających - woda z tego ujęcia mieści się w drugiej klasie czystości i jest wodą dobrej jakości, nadającą się do spożycia. Nie stwierdzono by jej skład został zmieniony w wyniku działalności człowieka. Badania te zostały zakończone stosunkowo niedawno, bo w połowie października ubr. - Także powiatowy inspektor sanitarny w Nakle pytany o jakość wody w Paterku nie wnosi zastrzeżeń - przekonują pracownicy nakielskiego ratusza. - Badania przeprowadzane w ciągu ostatnich 5 lat (ostatnie 22 listopada ubr.) nie wykazują, by jakość wody pochodzącej z wodociągu ZNTK w Paterku uległa pogorszeniu - twierdzą.
       - Utrzymuje się ona na stałym poziomie. Nie stwierdza się przekroczenia jakichkolwiek norm ustalonych dla wody przeznaczonej do picia.
       
  (ms)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem