Powstanie malowane

  Powstanie malowane

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj obradowała komisja oceniająca prace nadesłane na VI Konkurs Plastyczny pt. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w naszej pamięci". Znamy już nazwiska laureatów.
       Komisji oceniającej nadesłane prace przewodził płk Zdzisław Walczak z Bydgoszczy, emerytowany żołnierz zajmuje się malarstwem o tematyce militarnej. W jury zasiadali także: Kamila Czechowska - dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej, Sławomir Łaniecki - dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, Marzena Ignaszak - nauczyciel sztuki oraz Michał Kakuszke - artysta plastyk.
       W kategorii szkół podstawowych najwyżej oceniono prace przygotowane na konkurs przez młodzież z kółka Plastycznego działającego przy SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. Drugim miejscem uhonorowano pracę Krystyny Pajor z SP w Choceniu, a trzecim pracę Manueli Szpolorowskiej, piątoklasistki z SP nr 1 w Kruszwicy. Trzecim miejscem w tej kategorii nagrodzono także: Huberta Tomaszewskiego z SP im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości i Katarzynę Ciechnę, pierwszoklasistkę z SP im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.
       Były też wyróżnienia
       
  Wyróżnienia otrzymali: Krystian Krzywdziński, szóstoklasista z Zespół Szkół Integracyjnych im. Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu, Mikołaj Karaszewski, piątoklasista z SP Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy i Agata Wątorek, uczennica klasy VI tej samej szkoły.
       Wśród gimnazjów najpiękniejsze prace wykonali na konkurs: Weronika Pora, trzecioklasistka z Gimnazjum Nr 4 we Włocławku (pierwsze miejsce), Daniel Biesiada, pierwszoklasista z Gimnazjum w Żalinowie (drugie miejsce) oraz Agata Szafran, drugoklasistka z Gimnazjum przy Zespole Szkół nr 8 we Włocławku.
       Wyróżnieniami uhonorowano: Krystiana Biesiada z Gimnazjum w Żalinowie, Michała Starczak, trzecioklasistę z Gimnazjum Nr 9 w Bydgoszczy, Karolinę Mierkiewicz, trzecioklasistkę z Gimnazjum Nr 4 we Włocławku, Karolinę Gerba, drugoklasistkę z Gimnazjum Nr 4 we Włocławku, Michała Ordyszewskiego, drugoklasistę z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Rynarzewie oraz Kamila Szarszewskiego, trzecioklasistę z Gimnazjum Nr 4 w Inowrocławiu.
       Najstarsi laureaci
       
  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszą pracę wykonała Katarzyna Jarosz z LO przy Zespole Szkół im. Jana Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Na drugim miejscu sklasyfikowano pracę Joanny Mastalerskiej z Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kowalu, a na trzecim - pracę Grzegorza Mirosza z Zespół Szkół Elektrycznych we Włocławku.
       Organizatorem konkursu było Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle. Tam też obradowało wczoraj jury. Jeszcze w styczniu odbędzie się w muzeum otwarcie pokonkursowej wystawy prac.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem