Zagrali na całego

  Zagrali na całego

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Finał w Wiejskim Domu Kultury w Rynarzewie.

  Finał w Wiejskim Domu Kultury w Rynarzewie. ©Marek Chełminiak

  Wiatr i deszcz nie przeszkodziły w niedzielnej kweście. Na imprezach Orkiestry wszędzie były tłumy, a do puszek wpadał nie tylko bilon.
  Finał w Wiejskim Domu Kultury w Rynarzewie.

  Finał w Wiejskim Domu Kultury w Rynarzewie. ©Marek Chełminiak

       Wspaniała atmosfera towarzyszyła wczoraj imprezom w Szubińskim Domu Kultury. Niemal cały czas sala SzDK była wypełniona po brzegi i trudno się było do niej wcisnąć. Dużym powodzeniem cieszyły się licytacje. Ile z nich uzyskano pieniędzy? - Jeszcze nie wiemy, bo na Rynku, po światełku do nieba, licytować będziemy kolejne przedmioty - usłyszeliśmy tuż przed godz. 20 od pracowników SzDK.
       Do tego czasu zebrano w Szubinie: 4 tys. 564 zł i 96 groszy. Zakończone były już kwesty w większości szubińskich sołectwach. Jak dowiedzieliśmy się - w Kołaczkowie zebrano 850 zł 58 gr, w Rynarzewie - 2 tys. 224 zł 45 gr, w Turze - 926 zł i 60 gr, w Chomętowie - ponad 1958 zł, w Szaradowie - ponad 72 zł, w Królikowie - 971 zł 59 gr, w Kowalewie - 638 zł. W sumie tuż przed godz. 20 na koncie gminy było ponad 12 tys. 206 zł.
       Około 300 osób przewinęło się wczoraj przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Mroczy , gdzie cały dzień występowały zespoły i odbywały się licytacje. Sporym zainteresowaniem cieszyła się m.in. aukcja płaskorzeźb wykonanych przez dzieci. Za każdą uzyskiwano po 20 - 30 zł. Dyrektor domu kultury w Mroczy Andrzej Brzózka poinformował, że w mieście zebrano w sumie 2 tys. 577 zł i 82 grosze. Czyli mniej niż przed rokiem. Wtedy było 3 tys. 62 zł. Dowiedzieliśmy się też, że do puszek mieszkańcy wrzucali wczoraj raczej bilon. Z banknotów zdarzały się 10 i 20 zł.
       Do późnej nocy grały wczoraj zespoły na Rynku w Nakle . W tym czasie w Nakielskim Ośrodku Kultury, gdzie mieścił się sztab orkiestry, trwało liczenie pieniędzy. Do godziny 20.30 podliczono część kwot zebranych do puszek przez wolontariuszy. Było tego - 7 tys. 323 zł i 46 gr. - Nie wszystkie puszki jeszcze opróżniliśmy. Nie ma w tej sumie także pieniędzy uzyskanych podczas licytacji - podkreślali nasi informatorzy. O godz. 21 nikt w Koronowie nie myślał jeszcze o końcu finału WOŚP. - Mieliśmy zakończyć o godz. 21.30, ale chyba przesuniemy to do godz. 22, bo wciąż jeszcze mamy do licytowania dużo przedmiotów. Cały czas to co się dzieje w SP nr 2 jest transmitowane przez kablową telewizję. Licytacje odbywają się nawet przez telefon - informował nas szef sztabu w Koronowie Maciej Makowski.
       W sztabie czekano jeszcze na 6 wolontariuszy z puszkami. - Do tej pory mamy na koncie ponad 15 tys. 410 zł - mówi Makowski. Najwyższe kwoty uzyskane zostały z licytacji złotego serduszka wykonanego przez koronowskich złotników (2 tys. 300 zł) oraz z licytacji kilimu WOŚP. Podczas jednego z poprzednich finałów wylicytowali go państwo Markiewicz z Buszkowa. W tym roku przekazali go organizatorom finału do ponownej licytacji i... kupili go znowu, tym razem za 3 tys. zł.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem