Rok Towarzystwa

  Oprac. (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas wczorajszego spotkania członkowie koła złożyli sobie życzenia i połamali opłatkiem.

  Podczas wczorajszego spotkania członkowie koła złożyli sobie życzenia i połamali opłatkiem. ©Archiwum muzeum

  Wczoraj w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się spotkanie koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szubinie.
  Podczas wczorajszego spotkania członkowie koła złożyli sobie życzenia i połamali opłatkiem.

  Podczas wczorajszego spotkania członkowie koła złożyli sobie życzenia i połamali opłatkiem. ©Archiwum muzeum

       Zebranych powitał prezes Piotr Adamczewski. Podsumowano mijający rok. Były też życzenia, łamano się opłatkiem. Nie zabrakło innych miłych akcentów. Halina i Jadwiga Erdmann przekazały na ręce Kamili Czechowskiej, dyrektora szubińskiego muzeum, publikacje pt. "Opowiedzieć swoje życie". - Zawarty został w niej fragment wspomnień nieżyjącego już kustosza muzeum Zenona Erdmanna. Uczestnicy spotkania otrzymali również rocznik wydawnictwa Powstaniec Wielkopolski - informuje "Pomorską" dyrektor Kamila Czechowska.
       Podczas opłatka mówiono o miejskich i powiatowych obchodach 86 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. W Szubina uroczystości odbędą się 11 stycznia 2005 r. Choć jest jeszcze sporo czasu scenariusz obchodów jest już niemal gotowy. W południe przedstawiciele władz, instytucji i organizacji oraz mieszkańcy złożą kwiaty pod pomnikiem - mogiłą, który znajduje się na cmentarzu parafialnym w Szubinie. Z kolei uroczystości powiatowe, które w tym roku organizuje gmina Szubin, odbędą się 18 lutego pod pomnikiem w Zamościu.
       Zgromadzeni udadzą się potem do Zespołu Szkół w Rynarzewie, gdzie młodzież pod okiem nauczycieli przedstawi program artystyczny. Jak dowiedzieliśmy się wczoraj - w planach uroczystości powiatowych w Rynarzewie jest również konkurs wiedzy o powstaniu wielkopolskim współorganizowany przez muzeum w Szubinie i Nakle.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem