Znakują auta!

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po Koronowie jeżdżą już 122 samochody oklejone fosforyzującymi znakami STOP 24. Tę akcję, której inicjatorem jest nasza redakcja, policja prowadzi od marca tego roku na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.
       W całym naszym regionie do akcji przystąpiło około 3,5 tysiąca właścicieli aut. Na pomysł znakowania pojazdów fosforyzującymi naklejkami pierwsi wpadli policjanci w Nowym Jorku. Zaproponowali tę akcję swym kolegom w czasie pobytu w Polsce. Najpierw ruszył Wrocław, potem Słupsk. Bydgoszcz była trzecim miastem, które wdrożyło program STOP 24. Kujawsko-pomorskie jest jedynym województwem, które objęło tą akcją cały region. A więc i Koronowo.
       - Oznakowaliśmy już 122 samochody - powiedział nam podinspektor Mirosław Mazurek, komendant koronowskich policjantów. - Znaki są i można się po nie u nas zgłosić od rana do wieczora.
       
  Auta giną najczęściej w nocy, gdy ich właściciele śpią. Rzadko kto o tej porze jeździ. Jeżeli policjanci w godzinach nocnych dostrzegą oznakowany pojazd, zobowiązani są do zatrzymania go i sprawdzenia, czy nie został skradziony. Złodziej auto kradnie w kilkadziesiąt sekund. Usunięcie znaków, składających się z bardzo wielu samoprzylepnych kawałeczków wymaga co najmniej kwadransa. A ruszyć oklejonym autem, to zawsze ryzyko kontroli na drodze. Dlatego złodzieje starają się omijać oznakowane auta.
       Aby otrzymać znaki, trzeba zgłosić się w komisariacie z dowodem rejestracyjnym samochodu oraz dowodem tożsamości i wypełnić deklarację. Druki można otrzymać w komisariacie.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem