Nasze dziedzictwo

  Nasze dziedzictwo

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W grudniu odbędzie się w Nakle sesja popularnonaukowa pt. "Dziedzictwo kulturowe narodu polskiego na Krajnie i Pałukach". Organizatorem prestiżowego spotkania naukowców jest Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Starostwo Powiatowe w Nakle i I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle.
       Pierwsza konferencja odbyła się w ubiegłym roku pod patronatem "Gazety Pomorskiej" i była dużym wydarzeniem w powiecie. W tym roku przygotowano kolejne spotkanie naukowców. Spotkają się oni w Nakle 10 grudnia na sesji pt. "Dziedzictwo kulturowe narodu polskiego na Krajnie i Pałukach". Wykłady toczyć się będą w auli I LO przy ul. Gimnazjalnej.
       Po wystąpieniach starosty Piotra Hemmerlinga i dyrektora Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle Sławomira Łanieckiego wręczona zostanie "Złota Odznaka za opiekę nad zabytkami" Tadeuszowi Przyborowskiemu z Samostrzela.
       Mowa będzie o zabytkach, którymi poszczycić się może powiat nakielski, dawnym budownictwie, życiu i działalności wybitnych ludzi kultury. Wśród prelegentów będą m.in. : wojewódzki konserwator zabytków Iwona Brzozowska, dr Alojzy Szudrowicz z Kcyni, Kamila Czechowska, dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej i Marlena Bobrowska z Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem