Dodatkowe pieniądze

  Dodatkowe pieniądze

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ośrodek szkolno- wychowawczy w Samostrzelu zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt. Starosto otrzymać ma na ten cel dodatkowe pieniądz z rezerwy budżetowej.
       Z informacji, które dotarły z Warszawy do dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Nakle Wojciecha Jaskulskiego wynika, że będą pieniądze na doposażenie ośrodka szkolno- wychowawczego w Samostrzelu. Ośrodek przeniesiony został do Samostrzela z Izabeli. Ulokowano go w budynku byłego internatu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Z informacji przekazanych przez starostę nakielskiego Piotra Hemmerlinga wynika, że z 1 procentowej rezerwy budżetowej subwencji oświatowej starostwo otrzyma dodatkowo 160 tys.
  zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wyposażenie placówki. - Będzie to ośrodek o pełnym moritoringu, świetnie wyposażony w sprzęt - wyjaśnia starosta. Na nowo wyposażona zostanie zarówno stołówka, pralnia jak i inne pomieszczenia. Zdaniem Piotra Hemmerlinga - dzięki dodatkowym funduszom warunki w placówce będą wzorowe.
       Ma to także znaczenie wobec planów utworzenia w tym samym budynku Domu Dziecka. Intencyjną uchwałę o powołaniu w powiecie takiej placówki Rada Powiatu Nakielskiego podjęła w minionym tygodniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem