Zabawa na początek

  Zabawa na początek

  Zdjęcie autora materiału

  Gazeta Pomorska

  Na festynie wystąpiła m.in. orkiestra Wojsk Lądowych POW.

  Na festynie wystąpiła m.in. orkiestra Wojsk Lądowych POW.

  Dziś rozpoczną się prace przy budowie szubińskiej obwodnicy. Mieszkańcy gminy uczcili ten fakt festynem, który odbył się w mieście w sobotę.
  Na festynie wystąpiła m.in. orkiestra Wojsk Lądowych POW.

  Na festynie wystąpiła m.in. orkiestra Wojsk Lądowych POW.

       Mimo zimna i padającego śniegu spora grupa mieszkańców Szubina bawiła się w sobotę na festynie, który zorganizowano na placu targowym. Oprócz młodzieży publiczność bawiła orkiestra wojsk lądowych POW. Muzycy w mundurach m.in. zaprezentowali paradę, podczas której tańczyli w takt zupełnie nie wojskowych melodii budząc tym powszechne rozbawienie. Na koniec, już po zmierzchu, można było jeszcze obejrzeć występy Teatru Niepokornego z Chojnic. Grupa wystąpiła na szczudłach przy blasku pochodni.
       Na uroczystość przybyły władze województwa, powiatu i gminy. Obecny był też wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke, który nie krył zadowolenia z faktu, że budowa obwodnicy wreszcie rusza. Burmistrz Ignacy Pogodziński przyznał, że liczył iż prace rozpoczną się latem. Cieszy się jednak z początku budowy.
       Zapraszał na dzisiejszą uroczystość. O godz. 10 na trasie do Łabiszyna (w miejscowości Smolniki) odbędzie się uroczyste przecięcie wstęgi. Dyrektor Bydgoskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Wiesław Dziuba zapewniał, że firma, która budować będzie obwodnicę, to sprawdzony wykonawca. Bardzo dobra jest także dokumentacja co dobrze wróży przedsięwzięciu. O tym, że dotrzymane zostaną terminy umowy zapewniał w sobotę mieszkańców Szubina przedstawiciel wykonawcy, firmy Skanska SA.
       Obwodnica wybudowana zostanie po południowo-wschodniej stronie Szubina. Trasa projektowanej drogi biegnie przez tereny wolne od zabudowy, głównie przez łąki i pola. Obwodnica ma być gotowa w maju 2006 roku. Do grudnia roboty pochłoną 6,8 mln. zł. Łączny koszt niespełna 6 km odcinka to około 67 mln zł.
       Tekst i fot.
       MAJA STANKIEWICZ

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem