Będzie doniesienie

  Będzie doniesienie

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Nakła Piotr Centała poinformował wczoraj o zamiarze skierowania do prokuratury wniosku w sprawie nieprawidłowości, których - jak twierdzi - dopuszczono się przy budowie mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Nakle.
       O swoich podejrzeniach i podjętych w związku z nimi krokach prawnych burmistrz Piotr Centała poinformował wczoraj na sesji Rady Miejskiej Nakła. Powiedział, że 22 października zlecił zabezpieczenie całej dokumentacji, która znajduje się w Urzędzie Miasta i Gminy, a która dotyczy budowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Nakle.
       Poinformował też, że podjął decyzję o przygotowaniu wniosku do prokuratury, ponieważ - jego zdaniem - zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa przez ówczesne władze gminy. Gmina była bowiem inwestorem.
       Centała wyjaśniał, że planowany koszt pierwszego i drugiego etapu tej inwestycji wynosił ponad 10 mln zł. Drugi etap pochłonąć miał z tego 2,4 mln zł. Wykonawca, którym była firma "Ekolog", wyłoniony został w drodze przetargu. W maju 1998 r. ówczesny Zarząd Gminy podpisał z tą firmą aneks, na mocy którego zrezygnowano z wykonania robót planowanych w ramach II etapu. Chodzi tu m.in. o budowę komór fermentacyjnych oraz osadnika wstępnego.
       Decyzja ta powinna spowodować zmniejszenie kosztów prac wykonanych przez firmę. Tak się jednak nie stało. Wydatki poniesione na realizację pierwszego etapu budowy wyniosły 9,26 mln zł i były wyższe od planowanych o 1,16 mln zł. To właśnie budzi podejrzenia.
       Radny Henryk Podejko zwrócił uwagę burmistrzowi, by określił o jakie lata chodzi i jakie konkretnie władze ma na myśli? On sam nie był wtedy radnym.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem