Lawina wniosków

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Domu Pomocy Społecznej, który budowany jest przy ul. Parkowej w Nakle trwają prace wykończeniowe. Tymczasem już zgłaszają się osoby, które chcą pracować w placówce. Do tej pory wpłynęło około 600 wniosków.
       Na finiszu
       
  Pierwszy w powiecie nakielskim Dom Pomocy Społecznej służyć ma osobom cierpiącym na przewlekłe choroby somatyczne. Adaptacja do potrzeb chorych budynku byłego internatu szkolnego przy ul. Parkowej w Nakle jest już na ukończeniu. Większość prac budowlanych została wykonana. Obecnie trwają roboty wykończeniowe. Firma, która wygrała przetarg rozpoczęła już także wyposażanie placówki. Jak zapewniano wczoraj "Pomorską" pierwszy w powiecie DPS przyjąć powinien pierwszych pacjentów w styczniu przyszłego roku.
       600 podań
       
  Tymczasem już we wrześniu w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczęto przyjmowanie wniosków od osób, które zainteresowane są pracą w nowym Domu Pomocy Społecznej. Zainteresowanie jest duże. Do tej pory złożono około 600 podań o pracę. Możliwości są niestety o wiele mniejsze. Jak dowiedzieliśmy się - szansę na etat w DPSie ma około 60 osób i to nie od razu. Na początku, nim placówka zacznie na dobre działać, personel będzie mniej liczny.
       Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że wielu z zainteresowanych to osoby bez specjalnego wykształcenia. Są jednak również pielęgniarki i kandydaci mający doświadczenie w pracy socjalnej. Pierwsza weryfikacja złożonych wniosków przeprowadzona ma zostać w Nakle na początku listopada.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem