Hubertus w słońcu

  Hubertus w słońcu

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Oprócz gonitwy za lisem i konkursu skoków organizatorzy Hubertusa przygotowali wiele zabaw dla dzieci.

  Oprócz gonitwy za lisem i konkursu skoków organizatorzy Hubertusa przygotowali wiele zabaw dla dzieci. ©Przemysław Pawlak

  Wspaniała pogoda towarzyszyła zabawom na polanie w Samostrzelu, gdzie odbył się Hubertus. Imprezę zorganizowali: Towarzystwo Kulturalne w Sadkach, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Środowiska Wiejskiego oraz szkoły w Samostrzelu i Sadkach.
  Oprócz gonitwy za lisem i konkursu skoków organizatorzy Hubertusa przygotowali wiele zabaw dla dzieci.

  Oprócz gonitwy za lisem i konkursu skoków organizatorzy Hubertusa przygotowali wiele zabaw dla dzieci. ©Przemysław Pawlak

       Organizatorzy koniarskiej imprezy w Samostrzelu mogą być zadowoleni. Dopisała zarówno publiczność (ponad 300 widzów) jak i pogoda. Imprezę prowadził dyrektor szkoły w Sadkach Jacek Ciechanowski, a pieczę nad wszystkim sprawowała Dorota Szarwińska.
       Złapał lisa
       
  Uciekającego lisa dopadł wygrywając gonitwę Andrzej Kobierecki z Dobrzyniewa, który startował na koniu Cymar.
  Z kolei w skokach przez przeszkody jury w składzie Adam Płotkowski i Błażej Czajka ogłosiło zwycięzcą juniorów: Michała Bociana na koniu Santa i Magdalenę Ćwik na koniu Perła ze stadniny w Górkach Zagajnych. Wśród seniorów triumfował Jan Korczynski na koniu Tenta, drugie miejsce zajął Andrzej Kobierecki na koniu Teryna, a trzecie - Krzysztof Karowski na koniu Cymar (wszyscy z Dobrzyniewa). Główne nagrody ufundował Bank Spółdzielczy w Nakle i Józef Broda z fermy lisów w Kraczkach.
       Kto wyżej?
       
  Z okazji Hubertusa rozegrano też w Samostrzelu konkurs potęgi skoków. Tu najlepsi okazali się Andrzej Kobierecki i Jan Korczyński. Kolejna konkurencją był wyścig "O puchar Towarzystwa Kulturalnego". Wygrał go Andrzej Nowakowski na koniu Kobra. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Goc na koniu Wojak (drugie) i Andrzej Kobierecki na koniu Teryna (trzecie). W wyścigu pt. "Trzy beczki" najlepszy był: Andrzej Kobierecki, a następnie Krzysztof Karowski i Jan Korczyński. Z kolei w konkursie prezencji nagrodę otrzymała Izabela Bocian-Ćwik.
       Wiele atrakcji
       
  Oprócz emocji związanych z wyścigami organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Dzieci mogły wziąć udział w grach i zabawach. Była loteria fantowa i przejżdżki bryczką. Kto zgłodniał mógł posilić się samostrzelskim bigosem, grochówką, kiełbasą i chlebem ze smalcem. Dodatkową atrakcją były unikatowe pocztówki z Sadek, które otrzymać można było z okolicznościową pieczątką.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem