Hubertus na łąkach

  Hubertus na łąkach

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę na tradycyjnego Hubertusa do Samostrzela zaprasza mieszkańców regionu Towarzystwo Kulturalne w Sadkach, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz Środowiska Wiejskiego oraz szkoły w Sadkach i Samostrzelu.
       Każdej jesieni mieszkańcy regionu bawią się na łąkach w Samostrzelu. Przy okazji Hubertusa i wyścigów za lisem organizowane jest tu ognisko i zabawy dla dzieci. Goście mają też okazję przejechać się bryczką lub wziąć udział w licznych konkursach. Nie inaczej będzie w tym roku.
       Jak poinformował nas Jacek Ciechanowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Sadkach i współorganizator imprezy - w tym roku zabawa na łąkach w Samostrzelu odbędzie się w niedzielę, o godz.
  12 (obok stacji PKP, po lewej stronie za torami). Niedzielnego Hubertusa rozpocznie parada koni i prezentacja jeźdźców z okolicznych stadnin i hodowli. Potem będzie gonitwa za lisem. Tradycyjnie odbędzie się również konkurs skoków przez przeszkody, wyścigi i inne konkurencje jeździeckie.
       Nie zabraknie także zabaw i konkursów dla publiczności. Wstęp na imprezę jest wolny. Osoby, które by chciały wziąć udział w konkursach jeździeckich proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorami imprezy (tel. 3850826 lub 0607324247).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem