Ul. Wiceburmistrzowa?

  Ul. Wiceburmistrzowa?

  Adam Lewandowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Z telefonu do redakcji: <i>- Zamiast robić ważniejsze ulice w naszym miasteczku, biorą się za wewnątrzosiedlową uliczkę Moniuszki. Tylko dlatego, że mieszka przy niej wiceburmistrz...
       Kolejny mieszkaniec Koronowa dodał: - Zamiast wziąć się za ważne arterie komunikacyjne, choćby za ulice Wolności, Przemysłową - wyłożyli kostką polbruk ulicę Plażową. To też uliczka osiedlowa - w Tuszynach, prowadząca donikąd. Uszczęśliwili tylko kilkunastu właścicieli domów jednorodzinnych, bo przecież nikt inny Plażową nie jeździ. A przecież priortetem dla władz powinny być drogi uczęszczane przez wszystkich...
       
  O wyjaśnienie poprosiliśmy mieszkającego przy ul. Moniuszki Andrzeja Kołodziejczyka, zastępcę burmistrza Koronowa. - To planowa inwestycja, tylko tzw. pieszojezdnia, która ujęta została w zadaniach gminy już kilka lat temu - powiedział o ul. Moniuszki. - Jeżeli chodzi Plażową, to realizujemy bardzo stare zobowiązania władz Koronowa wobec mieszkańców tej ulicy. Dawno temu ratusz zgodził się zrobić im nawierzchnię, jeżeli choć w części będą partycypować w kosztach. Zobowiązali się wpłacić część pieniędzy potrzebnych na budowę tej drogi, więc słowa dotrzymaliśmy.
       
  Plażowa w Tuszynach u ojców miasta cieszy się względami, których mogą pozazdrościć mieszkańcy znacznie starszych koronowskich osiedli. Przykładem rząd gęsto ustawionych na Plażowej lamp, których nie uświadczy się na innych ulicach. Tak twierdzą nasi rozmówcy. Wszystkim niezadowolonym życzymy więc, by każdy z nich miał za sąsiada zastępcę burmistrza.
       Kto policzy, ilu ich musiałoby powołać Koronowo?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem