Stypendia dla najlepszych

  Stypendia dla najlepszych

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Romuald Kosieniak wręczył najzdolniejszym uczniom z regionu dyplomy stypendystów premiera. Wśród 280 wyróżnionych było 17 młodych ludzi z powiatu nakielskiego i bydgoskiego ziemskiego.
       Stypendia są nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce. Otrzymać je mogą osoby o wybitnych uzdolnieniach w danej dziedzinie udokumentowanych ocenami celującymi z danego przedmiotu. Z pozostałych przedmiotów uczeń taki również musi mieć co najmniej ceny dobre. Szansę na stypendium ma również młodzież, która otrzymuje świadectwo z wyróżnieniem i ma co najmniej ocenę dobrą z zachowania.
       Także nasi
       
  W tym roku stypendystami premiera zostało 280 młodych ludzi z naszego województwa. Co miesiąc (od września do czerwca) otrzymywać będą oni 258 zł. Jak udało się nam ustalić - wśród tegorocznych stypendystów jest 17 osób z powiatu nakielskiego i bydgoskiego ziemskiego.
       Na liście uczniów wyróżnionych prestiżowym stypendium znaleźli się młodzi ludzie z Nakła: Joanna Tomaszewska (II LO w Nakle), Wojciech Furgała (Technikum Żeglugi Śródlądowej w Nakle), Michał Cerajewski (I LO w Nakle) i Magdalena Rybak (Liceum Profilowane działające w ramach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle).
       Zdolni w powiatach
       
  Stypendia otrzymywać będą także: Estera Jaskólska (Technikum Handlowe w Lubaszczu), Lucyna Myszka (Technikum Handlowe na podbudowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lubaszczu), Mirosław Juszczak (LO w Kcyni), Tomasz Głowacki (uczeń LO w Szubinie), Joanna Kordek (Liceum Profilowane w Szubinie), Łukasz Szymańczyk (Liceum Agrobiznesu w Samostrzelu), Paweł Hałajdziak (Liceum Ekonomiczne w Samostrzelu) oraz Natalia Białczyk (Liceum Profilowane w Samostrzelu).
       Wśród uczniów z powiatu bydgoskiego stypendia premiera otrzymali: Paweł Kaszanek (LO w Solcu Kujawskim), Leszek Sadkowski (LO w Koronowie), Marcin Kłodziński (Liceum Profilowane w Koronowie, Justyna Sztyber (Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie) oraz Krystian Trębecki (Technikum Ekonomiczne w Koronowie).
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem