Gdzie się bawić?

  Gdzie się bawić?

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W najbliższy weekend w kilku miejscowościach odbędą się zabawy z okazji zakończenia lata. Z kolei w Witosławiu koło Mroczy zaplanowano w sobotę ostatnie w powiecie nakielskim gminne dożynki.
       Na imprezę z okazji zakończenia lata wybrać się można jutro do Królikowa. O godz. 16 rozpocznie się we wsi festyn zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i miejscową bibliotekę. Do godz. 10 organizatorzy proponować będą różne konkursy dla dzieci. Zabawę poprowadzi szefowa biblioteki Bogumiła Kruszka i Włodzimierz Tomiczak. Z kolei Marek Ciepliński będzie śpiewać i grać na organach. O godz. 20 rozpocznie się we wsi zabawa taneczna.
       Ziemniaczany rekord
       
  Wesoło sobotnie popołudnie zapowiada się także w Brzozie. Za remizą strażacką rozpocznie się o godz. 17 impreza wieńcząca lato. W programie - konkursy dla dzieci i dorosłych. Odbędzie się m. in. cieszący się w poprzednich latach dużym zainteresowaniem konkurs na największy okaz ziemniaka. - W ubiegłym roku ziemniaka rekordzistę, o wadze 90 dekagramów, dostarczył Artur Gawron z Nowej Wsi Wielkiej - informuje dyrektor gminnego Ośrodka Kultury Włodzimierz Tomiczak. Czyja bulwa wygra tegoroczna rywalizację? Przekonamy się jutro. Około godz. 19 pojawi się w Brzozie zespół "Refleks" z Torunia, który grać będzie dla festynowych gości do północy.
       Poniosą plon..
       
  Ostatnie w tym roku gminne dożynki w powiecie nakielskim odbędą się w sobotę w Witosławiu (gmina Mrocza). O godz. 14 dożynkowy korowód ruszy spod Wiejskiego Domu Kultury na plac przy jeziorze. Tam o godz. 14.30 rozpocznie się polowa msza św. Oficjalna część uroczystości rozpocznie się około godz. 15.30. Potem będzie można obejrzeć występy. Zaprezentują się m.in. uczniowie miejscowej szkoły, zatańczą i zaśpiewają zespoły działające przy ośrodku kultury w Mroczy i grupy działające przy kołach gospodyń wiejski: "Ale- Babki" z Witosławia i "Mroczanki" z Mroczy. Uroczystość zakończy zabawa ludowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem