Radny: - Fajnie, gdy kajaki pływały po jeziorze Mogileńskim....

  Radny: - Fajnie, gdy kajaki pływały po jeziorze Mogileńskim. Wrócą?

  Zdjęcie autora materiału
  Joanna Bejma

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy popływamy w tym roku kajakiem po jeziorze Mogileńskim?

  Czy popływamy w tym roku kajakiem po jeziorze Mogileńskim? ©Joanna Bejma

  O prace na plaży w Wiecanowie oraz powrót kajaków i rowerów wodnych na jezioro Mogileńskie pytali radni podczas sesji.
  Czy popływamy w tym roku kajakiem po jeziorze Mogileńskim?

  Czy popływamy w tym roku kajakiem po jeziorze Mogileńskim? ©Joanna Bejma

  - Jakie prace w tej chwili wykonywane są na plaży w Wiecanowie? - zainteresował się radny Michał Jakubowski. - W tej chwili jest tam zwożona ziemia, mógłby pan zdradzić tajemnicę co tam będzie robione - zwrócił się do Roberta Michalskiego, szefa OSRiR-u.

  Kolejne pytanie zadał radny Grzegorz Stochliński. Chciał się dowiedzieć czy w tym roku planuje się zorganizowane wypożyczalni sprzętu pływającego na jeziorze w Mogilnie.

  - Dwa lata temu bodajże funkcjonowało to bardzo dobrze. Niestety w ubiegłym roku nie było tego sprzętu, ale mieszkańcy są zainteresowani tą wypożyczalnią. Fajnie to wyglądało, jak kajaki, rowery wodne pływały po jeziorze Mogileńskim. Była to fajna rekreacja w centrum miasta - stwierdził.

  Odpowiadając na pytania Robert Michalski poinformował, że jeśli chodzi o Wiecanowo w tej chwili wykonywane są prace przygotowawcze do sezonu. W miejscu gdzie stał kiedyś stary budynek jest zwożona ziemia, ponieważ w przyszłości planuje się tu uruchomienie szkółki dla młodych adeptów żeglarstwa.

  W sprawie wypożyczalni, dyrektor przypomniał, że baza usytuowana była koło biblioteki, ale została zlikwidowana. Należy porozmawiać z burmistrzem o nowym miejscu, w którym taką wypożyczalnię będzie można poprowadzić.
  Uzupełniając wypowiedź dyrektora OSRiR, Teresa Kujawa, zaproponowała, że w tej kwestii doskonale może sprawdzić się teren przy harcówce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry