Policjanci z Moglina szukają dwóch "wróżek"

  Policjanci z Moglina szukają dwóch "wróżek"

  jt

  Aktualizacja:

  Policjanci z Moglina szukają dwóch "wróżek"

  ©123rf

  Wyjątkową naiwnością wykazała się 41-letnia mieszkanka powiatu mogileńskiego, która uwierzyła dwóm obcym kobietom, że odprawione rytuały przyniosą jej szczęście i zdrowie. Zamiast tego, kobieta stracił 15 tysięcy złotych!
  Policjanci z Moglina szukają dwóch "wróżek"

  ©123rf

  W ubiegły piątek (30 czerwca) pod dom 41-letniej mieszkanki powiatu mogileńskiego przyjechały dwie kobiety obcej narodowości. Po krótkiej rozmowie zaproponowały właścicielce odprawienie tajemniczego rytuału, który miał przynieść zdrowie i szczęście.

  - Nieznajome podstępem weszły do środka, a następnie skłoniły 41-latkę do przekazania poszewki oraz wszystkich znajdujących się wewnątrz pieniędzy.
  Kobieta uwierzyła i wyciągnęła z kasetki 15 tysięcy złotych, które „wróżbitki” zawinęły w pościel. Po odprawieniu tajemniczego rytuału, zawiniątko wrzuciły z powrotem do metalowego pojemnika. Na koniec poprosiły o szybkie wyjście z domu, co miało gwarantować spełnienie magicznych zaklęć. Kiedy 41-latka zorientowała się co zaszło, po pieniądzach i gościach nie było już w okolicy śladu - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartecki, oficer prasowy KPP w Mogilnie.

  Mogileńscy policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości oszustek.

  - Zdarza się, że do drzwi pukają oszuści i złodzieje, którzy podszywają się pod kogoś, wzbudzają zaufanie, potem wykorzystując zaskoczenie bądź jakikolwiek inny powód wchodzą do mieszkania i zabierają pieniądze, dokumenty, rzeczy wartościowe. Pod pretekstem wróżb, tajemnych rytuałów, sprzedaży lub kupna rzeczy czy napicia się wody wpuszczamy osoby, które mogą wyjść z oszczędnościami naszego życia. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z osobami obcymi - dodaje mł. asp. Tomasz Bartecki.

  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 6 lipca 2017.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama