Dodatkowe tysiące na dziury w drogach w gminie Mogilno

  Dodatkowe tysiące na dziury w drogach w gminie Mogilno

  Joanna Bejma

  Gazeta Pomorska

  Pozimowe naprawy dróg, jak zapewnia Arkadiusz Grobelski z mogileńskiego ratusza, ruszą dosłownie za kilka dni

  Pozimowe naprawy dróg, jak zapewnia Arkadiusz Grobelski z mogileńskiego ratusza, ruszą dosłownie za kilka dni ©Fot. freeimages

  W bieżącym roku więcej napraw wykonanych zostanie na terenach wiejskich, w przyszłym na terenie Mogilna.
  Pozimowe naprawy dróg, jak zapewnia Arkadiusz Grobelski z mogileńskiego ratusza, ruszą dosłownie za kilka dni

  Pozimowe naprawy dróg, jak zapewnia Arkadiusz Grobelski z mogileńskiego ratusza, ruszą dosłownie za kilka dni ©Fot. freeimages

  Zmiany w budżecie, które przegłosowano podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Mogilnie zwiększyły pulę pieniędzy na bieżące remonty dróg tłuczniowych i gruntowych w gminie o 100 tys. zł.

  W budżecie zapisano kwotę 50 tys. złotych, dzięki dodatkowym pieniądzom wzrośnie ona do 150 tys. złotych.
  Podczas połączonych komisji radnego Karola Nawrota zainteresowało na jakie konkretnie drogi przeznaczy się dodatkowe pieniądze. - W zasadzie wszędzie tam gdzie mamy dziury - powiedział Jarosław Ciesielski, zastępca burmistrza Mogilna.
  - Chcemy w tym roku zrobić więcej w szczególności na terenach wiejskich. W przyszłym roku planujemy trochę większe środki na samo Mogilno ze względu na okrągłą rocznicę, która przypada, czyli 620-lecie uzyskania praw miejskich 
- uzupełnił.

  Spacerkiem na pole


  Temat remontu dróg pojawił się także dzień później podczas sesji. Radny Paweł Molenda oświadczył, że drogi powinny być już naprawiane.

  Przypomniał, że już wcześniej z burmistrzem doszli do 
wniosku, że przetargi na remonty powinny odbywać się nieco wcześniej.
  - O tym czasie drogi powinny być już naprawiane. Potem maj, czerwiec to rolnicy już jadą sobie spacerkiem na pole i patrzą jak wszystko rośnie. Czy wiadomo coś już o przetargach w tej sprawie? - zapytał.

  Zainteresowanie w tej samej kwestii wykazała także radna Maria Malczewska. - Kiedy konkretnie ruszają remonty dróg? W Świerkówcu są w fatalnym stanie - oświadczyła.

  Roboty lada dzień


  Głos zabrał Arkadiusz Grobelski, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska w mogileńskim ratuszu. Poinformował rajców, że rozstrzygnięto właśnie zapytanie o remonty cząstkowe o nawierzchni gruntowej, gdzie wygrało przedsiębiorstwo z Olszy. Pierwsze roboty powinny zacząć się już w piątek, bądź w poniedziałek.

  - Rozstrzygnęliśmy także zapytanie o bieżące remonty dróg gruntowych, tłuczniowych. Najtańsza oferta przekracza w tej chwili kwotę przeznaczoną na ten cel w budżecie, i jak państwo uchwalicie dodatkowe pieniądze na ten cel, umowę podpiszemy i być może już w przyszłym tygodniu będą te remonty - usłyszeliśmy.

  Dodatkowo dyrektor poinformował, że w ubiegły wtorek zostały otworzone oferty na remonty i przebudowę ulicy Wawrzyniaka, Moniuszki i 
Orzeszkowej w Mogilnie. W tej chwili są one sprawdzane.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem