Zalew nie tylko dla bydgoszczan

  Zalew nie tylko dla bydgoszczan

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś głos w sprawie rozwoju turystyki w gminie Koronowo oddajemy Andrzejowi Kołodziejczykowi, wiceburmistrzowi, który kandyduje na burmistrza Koronowa:

  Gmina Koronowo w naszych dokumentach strategicznych, sejmiku wojewódzkiego oraz powiatu bydgoskiego jest ujęta jako miejsce letniego i weekendowego wypoczynku dla mieszkańców Bydgoszczy i powstającego Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitarnego. Oczywiście ma na to wpływ lokalizacja Zalewu Koronowskiego, licznych jezior rynnowych i położenie gminy w obszarze krajobrazu chronionego z licznymi kompleksami leśnymi.


  Promować gminę


  Dlatego też czynimy starania o wypromowanie tych atutów, wydając informatory, foldery, uczestnicząc w targach turystycznych, organizując i współorganizując wiele imprez promujących nasze walory przyrodnicze i historyczne.


  Nie zapominamy o niezbędnej infrastrukturze turystycznej. Dlatego w tym roku wybudowaliśmy drogi z parkingami w Pieczyskach, dotujemy budowę ścieżki pieszo-rowerowej Samociążek-Koronowo.


  Aż do "Mariny"


  W kolejnych latach mamy zamiar kontynuować te działania. M.in. ścieżka pieszo-rowerowa ma połączyć Samociążek z Pieczyskami przy jednoczesnym wykonaniu nowej nakładki bitumicznej na sąsiadującej drodze. W Pieczyskach chcemy też wykonać pasaż wzdłuż plaży - aż do portu jachtowego Marina i nowe sanitariaty z przebieralniami oraz wybudować obiekt dla WOPR-u, by nadać jej charakter plaży zgodnej z wymogami unijnymi.


  Budowa hali sportowo-widowiskowej, a w przyszłości również basenu, ma oczywiście uatrakcyjnić pobyt turysty w naszej gminie i tym samym wydłużyć sezon turystyczny.


  Te obiekty sportowe mają być swoistym produktem turystycznym, ponieważ na terenie Pieczysk mamy całoroczne ośrodki wczasowe, gdzie poza sezonem organizowane są wczasy, szkolenia, konferencje, a mogą być także obozy kondycyjne dla sportowców.


  Hala w zakresie boisk do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej halowej będzie pełnowymiarowa. Na powyższe zadania staramy się oczywiście pozyskać fundusze zewnętrzne, pamiętając o potrzebach inwestycyjnych w mieście i gminie.


  Będzie straż miejska


  Będziemy również intensyfikować działania na rzecz poprawy czystości, powołując straż miejską, która ma egzekwować przestrzeganie uchwały o regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie, w szczególności w miejscowościach letniskowych. Wspomniane działania pozwolą stworzyć dodatkowe miejsca pracy w naszej gminie i wydłużyć sezon turystyczny.


  Tyle Andrzej Kołodziejczyk, kandydat na burmistrza.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »