Smaki lata: KGW Bytkowice wygrały indykiem z owocami...

  Smaki lata: KGW Bytkowice wygrały indykiem z owocami [zdjęcia]

  Adam Lewandowski

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dla każdego coś smacznego! - od pań z Koła Gospodyń Wiejskich
  1/20
  przejdź do galerii

  Dla każdego coś smacznego! - od pań z Koła Gospodyń Wiejskich ©Adam Lewandowski

  „Smaki lata” goszczą w gminie Koronowo od ośmiu lat. Cieszą podniebienia bywalców tej imprezy. W tym roku rywalizowało 11 kół gospodyń wiejskich.
  Tradycją w gminie Koronowo jest impreza kulinarna „Smaki lata”. Każdego roku organizuje ją inne sołectwo. W tym roku - Tryszczyn. I wieś zaprosiła w szczególne miejsce -do Muzeum Ściśle Tajnego w Tryszczynie. Wcześniej Smaki lata gościły już w Witoldowie, Gogolinku, Bytkowicach, Wtelnie i Wiskitnie. Gospodarzem kolejnej edycji będzie Mąkowarsko.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  W każdym roku konkurs kulinarny poświęcony jest innym potrawom. Tym razem były to dania mięsne z nadzieniem owocowym. Takie, że palce lizać!

  W konkursie swe potrawy wystawiło jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Koronowo. Jury, w tym Bogusław Stasik ze Stowarzyszenia Kucharzy Kujaw i Pomorza, wiceburmistrz Rafał Gibas, Marek Tomczak z Park Hotelu w Tryszczynie, Wojciech Zdunek z Muzeum Ściśle Tajnego, mieli nie lada problem ze wskazaniem zwycięzcy najlepszej potrawy konkursu. Bo wszystko było smaczne. Pierwsze miejsce przyznano KGW Bytkowice - za indyka z owocami lata, drugie - KGW Nowy Dwór - za roladę z indyka faszerowaną gruszką, trzecie - KGW Sitowiec - za roladę faszerowaną z indyka. Gratulujemy!

  Spotkanie było też okazją do pokazów ratownictwa medycznego, a także do zmierzenia sobie ciśnienia oraz poziomu cukru.
  Była też zabawa dla najmłodszych z uwielbianym przez nie Klaunem Bobkiem z Samociążka, bez którego nie ma imprezy nie tylko w gminie Koronowo. Dla najmłodszych były też konkursy, oczywiście z nagrodami, a także dmuchane zjeżdżalnie. Swe umiejętności w piłowaniu drzewa mogli też sprawdzić dorośli. Była również okazja zwiedzić muzeum ściśle tajne...


  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju (06.07.2017)

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   1 3 4 5 ... 28 »

   Gry On Line - Zagraj Reklama