Gazeta Pomorska

W inowrocławskim ratuszu będzie lupa

W Biurze Obsługi Interesantów inowrocławskiego ratusza zostanie zamontowana lupa, która ułatwia odczytywanie i wypełnianie dokumentów.O zamontowanie

Nadesłane

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

W inowrocławskim ratuszu będzie lupa

W Biurze Obsługi Interesantów inowrocławskiego ratusza zostanie zamontowana lupa, która ułatwia odczytywanie i wypełnianie dokumentów.

O zamontowanie specjalnych lup powiększających w ratuszu wnioskował radny Marcin Wroński. Przekonywał, iż ułatwią one osobom starszym i mającym problemy ze wzrokiem korzystanie z dokumentów i druków urzędowych.

- Duże szklane lupy przytwierdzone do ściany i oznaczone napisem: "lupa użytkowa TUTAJ POWIĘKSZYSZ TEKST" można spotkać w wielu budynkach administracji samorządowej. Jako przykład mogę podać Urząd Miasta w Toruniu czy Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie. Pod lupą znajduje się zawsze mały blat, na którym można położyć dokument. Lupy wykonane są z atestowanych materiałów, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ich użytkowania - zachęcał Marcin Wroński.

Właśnie otrzymał informację z ratusza, w której sekretarz Piotr Strachanowski zapewnia go, iż takie lupy zostaną zamontowane również w inowrocławskim ratuszu.

- Koszt zamontowania takiego urządzenia jest niewielki. Natomiast może ono ułatwić życie osobą, które mają problemy ze wzrokiem. Niekiedy druki urzędowe mają tak mała czcionkę, że osoby dobrze widząca mają problem z ich odczytaniem - podkreśla Marcin Wroński i dodaje: - Jestem zadowolony z faktu, że władze miasta pozytywnie odpowiedziały na moją propozycję. Chciałbym również zaapelować do innych urzędów na terenie naszego powiatu, żeby wzięły pod uwagę zakup i montaż w swoich budynkach lup użytkowych.

Polecamy