Gazeta Pomorska

Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich kręcą film. Szukają aktorów [zdjęcia]

Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich pracują nad filmem dokumentalnym o Karolu Urbańskim - pediatrze, który przez 39 lat z wielkim poświęceniem leczył

Fot. Nadesłane/Gimnazjum Złotniki Kujawskie

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/5] Następne

Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich kręcą film. Szukają aktorów [zdjęcia]

Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich pracują nad filmem dokumentalnym o Karolu Urbańskim - pediatrze, który przez 39 lat z wielkim poświęceniem leczył małych pacjentów gminy Złotniki Kujawskie.

- To człowiek dobrze znany społeczności lokalnej, ceniony za poświęcenie się pacjentom, odpowiedzialność za wykonywaną pracę i kulturę osobistą. Jest godnym szacunku wzorem do naśladowania dla młodych. W 2001 Rada Gminy nadała mu tytuł "Zasłużony dla Gminy Złotniki Kujawskie" - przypomina nauczycielka Alina Puc. Wspólnie z Magdaleną Pikorą napisały projekt "Historia z Syrenką w tle" (tytułowa Syrenka to auto, którym Karol Urbański jeździł do chorych).

- Dotychczas przeprowadziliśmy 30 wywiadów z pacjentami, znajomymi, przyjaciółmi i rodziną doktora. Teraz pora na kolejny etap prac nad filmem, nagrywanie scen fabularnych. Poszukujemy osób chętnych do wystąpienia w naszej produkcji w roli pacjentów, znajomych i mieszkańców Złotnik. Szczególnie poszukiwany jest odtwórca głównej roli mężczyzna w wieku 35-50 lat, który wcieli się w postać Karola Urbańskiego. Zapewniamy pracę w zgranym zespole młodych filmowców, świetną zabawę i przejażdżkę syrenką - podkreśla Magdalena Pikora.

W przedsięwzięcie zaangażowały się również Agnieszka Kostecka prezes Stowarzyszenia Równe Szanse oraz Krystyna Michalak. Panie zdobyły od Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności (w ramach programu Równać Szanse 2016) grant w wysokości 40 tys. zł.

Chętni do współpracy proszeni są o kontakt z grupą projektową pod nr tel. 606 610 085, 694 903 374, z panią Agnieszką Kostecką lub sekretariatem Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja 2017 roku.

Polecamy