Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu...

Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu zaprasza dzieci i rodziców

(x)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Gazeta Pomorska

W czwartek inowrocławska szkoła muzyczna zaprasza rodziców z dziećmi, które pragną się uczyć grać i rozwijać zdolności muzyczne.
Może masz w domu wirtuoza; szkoła muzyczna w Inowrocławiu zaprasza dzieci i rodziców

©Fot. sxc

Spotkanie i "drzwi otwarte"

16 kwietnia o godz. 18.00, o godz. 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. przy ul. Kilińskiego 16a w Inowrocławiu odbędzie się spotkanie organizacyjne, połączone z koncertem dla kandydatów do klasy pierwszej (dzieci w wieku 7-10 lat). Będzie można uzyskać informacje o egzaminach wstępnych do klasy pierwszej oraz formach kształcenia w szkole.

- Na spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców, zainteresowanych muzycznym kształceniem dziecka, niezależnie od rezultatu wstępnego przesłuchań, jakie odbyły się w inowrocławskich przedszkolach - mówi Anna Drogowska, pedagog z PSM.


Czwartkowe spotkanie zostanie poprzedzone "drzwiami otwartymi" w PSM, które odbędą się w godz. 16.00-18.00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia muzyczne.

fortepian, skrzypce, wiolonczela...

W kwietniu i maju trwają zapisy do szkoły muzycznej oraz kursy przygotowawcze, pomagające w wyborze instrumentu, określeniu zdolności muzycznych dzieci i przygotowujące pod kątem egzaminów wstępnych, które odbędą się w czerwcu.

Szkoła Muzyczna I stopnia prowadzi naukę gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, kontrabas, akordeon, gitara (nabór dzieci w wieku 7-9 lat); fortepian, wiolonczela, kontrabas, akordeon, gitara, perkusja, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, róg, puzon, (nabór dzieci wieku 10-12 lat).

Szkoła Muzyczna II stopnia prowadzi naukę gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, gitara, akordeon, organy, flet, obój, fagot, klarnet, saksofon, trąbka, róg, puzon, perkusja (nabór kandydatów w wieku od 13 lat).

Szkoła Muzyczna II st. prowadzi też wydział wokalny (nabór kandydatów w wieku od 16 lat).

Nauka gry w PSM I i II stopnia jest bezpłatna Istnieje możliwość wypożyczenia instrumentu, lekcje instrumentu są indywidualne, szkoła zapewnia fachową kadrę pedagogiczną.

Wpływ bardzo pozytywny

- Nauka muzyki rozpoczęta we wczesnym wieku szkolnym ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój umysłowy i fizyczny dziecka. Poza kształceniem estetycznym, obcowaniem ze sztuką, dziecko rozwija myślenie, zwłaszcza myślenie abstrakcyjne. Podczas kształcenia muzycznego wzmacnia się system nerwowy. Dziecko zdobywa możliwości zaprezentowania swoich umiejętności w grupie rówieśniczej, w nowym środowisku - podkreśla Anna Drogowska.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat PSM, tel. 052 357-46-50. Informacje na temat szkoły oraz egzaminów wstępnych znajdują się też na stronie internetowej:www.psmino.com.pl.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Nasze Miasto

Nasze Miasto Bydgoszcz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Bydgoszczy

Nasze Miasto Bydgoszcz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Bydgoszczy

Nasze Miasto Grudziądz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Grudziądza

Nasze Miasto Grudziądz - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Grudziądza

Nasze Miasto Włocławek - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Włocławka

Nasze Miasto Włocławek - najświeższe informacje, zdjęcia i wideo z Włocławka