I tylko śniegu brak

  I tylko śniegu brak

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 800 inowrocławskich dzieci będzie miało okazję podczas najbliższych ferii uczestniczyć w półkoloniach.

  Wszystko dla dzieciaków


  - Przyglądając się pogodzie mam wątpliwości, czy na pewno będą to zimowe ferie. Mimo to, przygotowaliśmy dla najmłodszych inowrocławian wiele propozycji spędzenia wolnego czasu - mówi Wojciech Piniewski, zastępca prezydenta Inowrocławia.


  Ferie zimowe trwać będą od 15 do 28 stycznia. W organizację wypoczynku młodych inowrocławian zaangażowane w tym czasie będą wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki kulturalne, na czele z Inowrocławskim Domem Kultury i Biblioteką Miejską. W szkołach odbywać się będą półkolonie, w ramach których planuje się: zajęcia sportowe, rekreacyjne, kulturalne, taneczne, komputerowe i plenerowe. Jeśli spadnie śnieg i temperatura poniżej zera, na pewno będą kuligi i lodowiska dla łyżwiarzy. Warto wspomnieć, że w IDK zajęcia półkolonijne odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 13.00, zaś w oddziałach dla dzieci Biblioteki Miejskiej w te same dni od 8.00 do 15.00.


  Niektóre placówki zorganizują też ferie poza miastem. Na przykład 50 uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 wyjedzie na obóz narciarski do Białego Dunajca, a 24 na obóz sportowo-rekreacyjny do Kartuz.


  Pieniądze zostały


  Z budżetu miasta na zimowy wypoczynek dzieci w miejscowych placówkach przeznaczono ponad 61 tys. zł. Nie zapomniano o uczniach będących pod opieką MOPS. W ramach zajęć półkolonijnych otrzymywać będą oni obiady.


  Ratusz nie odmawiał także wsparcia imprez organizowanych przez organizacje pozarządowe. Przeznaczył na ten cel znacznie więcej pieniędzy niż było potrzeba. - Spodziewaliśmy się od tych organizacji o wiele więcej ofert. Wszyscy, którzy wystąpili o dofinansowanie imprez otrzymali je. Środki, które zostały powiększą pulę na letni wypoczynek - dodaje Piniewski.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem