Oj, bo posypią się kary!

  Oj, bo posypią się kary!

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Fragment ulotki informacyjnej na temat zasad umieszczania reklam na inowrocławskich ulicach

  Fragment ulotki informacyjnej na temat zasad umieszczania reklam na inowrocławskich ulicach ©Fot. ARCHIWUM

  Wiele reklam na inowrocławskich ulicach administrowanych przez Urząd Miasta umieszczonych jest niezgodnie z przepisami.
  Fragment ulotki informacyjnej na temat zasad umieszczania reklam na inowrocławskich ulicach

  Fragment ulotki informacyjnej na temat zasad umieszczania reklam na inowrocławskich ulicach ©Fot. ARCHIWUM

  Ratusz zapowiada więc wzmożone kontrole i kary. Wpierw jednak odbędzie się ulotkowa akcja informacyjna.


  Już kontrolowali


  - Osoby umieszczające reklamy na ulicach bardzo często nie wiedzą, jakiesą ich obowiązki i jakich formalności należy dopełnić - słyszymy w inowrocławskim ratuszu.


  Fakt ten potwierdziła przeprowadzona niedawno kontrola. Urzędnicy przyjrzeli się reklamom zainstalowanym w centrum Inowrocławia. Sprawdzili osiem takich miejsc i okazało się, że połowa reklam została zamontowana niezgodnie z przepisami. Posypały się mandaty, a trzy reklamy właściciele musieli zdemontować.


  Tę ulotkę warto przeczytać


  Ratusz zapowiada kolejne kontrole.

  Nim one nastąpią, właściciele reklam będą mieli okazję zapoznać się z obowiązującymi w mieście przepisami. Przeprowadzona zostanie bowiem akcja ulotkową. - Do osób zainteresowanych dotrą w ten sposób informacje na temat wymaganych zezwoleń, a także opłat za umieszczenie reklamy. Wspominamy tam również o finansowych konsekwencjach za złamanie przepisów o reklamach - mówią urzędnicy.


  Dzięki informacjom zawartym w ulotce, będzie okazja dowiedzieć się też, które ulice znajdują się w zarządzie miasta, a także poznać numery telefonów do urzędników, którzy udzielą niezbędnych informacji w sprawie zgodnej z przepisami lokalizacji reklamy.


  Dziesięciokrotność


  Jak wspomnieliśmy, po akcji ulotkowej urzędnicy ruszą w miasto na kontrole. Osoby, które umieszczą reklamy niezgodnie z przepisami zostaną ukarane. Stawka opłaty za 1 metr kwadratowy reklamy wynosi za każdy dzień 1,50 zł. Zaś kara jest dziesięciokrotnością opłaty, którą za umieszczenie reklamy pobiera ratusz. Warto więc, nim urzędnicy ruszą w miasto, załatwić wszystkie formalności, bo może okazać się, że reklama zamiast zysków przyniesie spore straty.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem