Rozkład jazdy PKP bez większych zmian

  Rozkład jazdy PKP bez większych zmian

  (x)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  10 grudnia wchodzi w życie nwy rozkład jazdy PKP. Inowrocławianie nadal nie będą mieli bezposredniego połączenia ze Ślaskiem.

  Schemat połączeń pozostanie


  Od najbliższej niedzieli pociągi PKP kursować będą według nowego rozkładu jazdy. Jakich zmian mogą oczekiwać pasażerowie rozpoczynający podróże na inowrocławskim dworcu PKP? W porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem zmian zmian jest niewiele. Utrzymano niemal w całości dotychczasowy wykaz połączeń realizowanych przez PKP "Przewozy regionalne", zmieniając jednak w większości wypadków godziny odjazdów i przyjazdów. Będą więc jeździły pospieszne do Wrocławia, Poznania i Gdyni. Nowością jest nowy sezonowy skład do Ełku (odjazd o godz. 2.48). Nie będziemy mieli już bezpośredniego połączenia z Kudową Zdrój. Sezonowy pośpieszny, który będzie odjeżdżał o godz. 22.46 poprowadzi bezpośrednie wagony tylko do Szklarskiej Poręby.


  Bezpośrednio do Katowic tylko w wakacje


  Niestety, nie przywrócono nawet jednego całorocznego kursu bezpośredniego do Katowic.

  Utrzymano jedynie połączenie sezonowe. Pociąg do Katowic będzie kursował w okresie 23 czerwca - 2 września, odjeżdżając z Inowrocławia o godz. 1.25, przyjazd do Katowic o godz. 8.17 (w relacji powrotnej odjazd z Katowic o godz. 19.00, przyjazd od Inowrocławia o godz. 0.36). Nadal też nie będziemy mogli dojechać na Śląsk z jedną przesiadką w Zduńskiej Woli, co jeszcze kilka lat temu było regułą. W dalszym ciągu inowrocławianie udający się do Katowic czy Krakowa zmuszeni będą podróżować "na okrągło", z przesiadkami w Toruniu lub Poznaniu, co w znacznym stopniu utrudnia i wydłuża dojazd.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem