Górnicy zawiedli się na samorządzie

  Górnicy zawiedli się na samorządzie

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas strajku głodowego paliły się znicze

  Podczas strajku głodowego paliły się znicze ©Fot. DARIUSZ NAWROCKI

  Strajkujący z Inowrocławskich Kopalni Soli "Solino" podczas protestu głodowego nie czuli wparcia samorządów z rejonu. Mają żal.
  Podczas strajku głodowego paliły się znicze

  Podczas strajku głodowego paliły się znicze ©Fot. DARIUSZ NAWROCKI

  Muszą się starać


  - W naszym proteście chodziło o sprawy gospodarcze, o miejsca pracy, o rozwój tego regionu, gdzie jest potężne bezrobocie. Średnia płaca na tym terenie jest nędzna. Spółki, które tutaj funkcjonują mają bardzo niepewną sytuację. Brak zaangażowania władz lokalnych w naszej sprawie przeraża - mówi Jerzy Gawęda, przewodniczący zakładowej "Solidarności" w "Solino". - To oni są włodarzami i oni odpowiadają za bezrobocie. Nie można odpowiedzialności zrzucać tylko na państwo. Samorządy również muszą się starać.


  Związkowcy oczekiwali, że w sytuacji, jaka była w inowrocławskiej kopalni samorządy będą monitować do premiera, do Sejmu, Senatu, związków miast i powiatów. - Liczyliśmy, że przedstawią sytuację gospodarczą, jaka jest na naszym terenie - mówili. Uznali więc najprawdopodobniej, że monit prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy do prezesa PKN Orlen był niewystarczający.


  Podziękowania


  Związkowcy byli natomiast mocno usatysfakcjonowani ze wsparcia, jakie otrzymywali od mieszkańców Inowrocławia. Szczególnie dziękują ks. dziekanowi Antoniemu Balcerzakowi, posłowi Witoldowi Hatce oraz personelowi medycznemu inowrocławskiego szpitala za opiekę nad głodującymi (głównie ordynatorowi Januszowi Wieczorkowi oraz pielęgniarkom: Marii Sokołowskiej i Irenie Białek).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem