Popłoch w Janikowie

  Popłoch w Janikowie

  (l)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Duże osiągnięcia w walce z dilerami środków odurzających mają policjanci z Janikowa.

  - Ostatnio janikowscy policjanci zatrzymali 20-letniego dilera narkotyków, w czym spory udział mieli udzielający informacji funkcjonariuszom mieszkańcy. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli 8 woreczków z marihuaną. Ustalono, że sprzedawał on środki odurzające zarówno dorosłym jak i osobom nieletnim. Na poczet kar zabezpieczono auto dilera - mówi "Pomorskiej" Izabella Drobniecka, rzecznik prasowy inowrocławskiej KPP. Zatrzymany osadzony został w areszcie i oczekuje na rozprawę sądową.


  W tymroku janikowscy policjanci zatrzymali już 23 podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W ich gronie znajduje się jeden 16-latek.


  W lutym br. policjanci urządzili zasadzkę w rejonie jednej z janikowskich dyskotek. Jej rezultatem było zatrzymanie dwóch dilerów środków odurzających oraz ujawnienie siatki 18 osób powiązanych z zatrzymanymi.


  Także w Inowrocławiu i innych rejonach powiatu policja podejmuje działania zwalczające proceder handlu narkotykami. W ciągu 9 miesięcy br. w rejonie działania inowrocławskiej KPP ujawniono łącznie 405 tego rodzaju przestępstw. Dla porównania - w tym samym okresie 2005 r. było ich znacznie mniej, zaledwie 73.


  - Warto podkreślić, że w walkę z narkotykami włącza się coraz bardziej nasze społeczeństwo. Ludzie zgłaszają policjantom swoje spostrzeżenia, które w wielu wypadkach są zaczynem rozpracowania przez nas siatek dilerskich - dodaje Izabella Drobniecka.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem