Sposób na Inowrocław

  Sposób na Inowrocław

  Tekst i fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Na zdjęciu prezydent Ryszard Brejza

  Na zdjęciu prezydent Ryszard Brejza ©Fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  ęłęóO tym, co wydarzy się w Inowrocławiu w latach 2006-2010 rozmawialiśmy wczoraj z prezydentem miasta Ryszardem Brejzą.
  Na zdjęciu prezydent Ryszard Brejza

  Na zdjęciu prezydent Ryszard Brejza ©Fot. DOMINIK FIJAŁKOWSKI

  Oczko w głowie


  - Oczywiście oczkiem w głowie będzie budowa obwodnicy dla Inowrocławia. Uważam, że ruszy w tej kadencji, tym bardziej, że możemy liczyć na przychylność ministerstwa oraz przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - mówi Ryszard Brejza. Prezydent podkreśla, że w związku z tym przedsięwzięciem na rozmowy do Inowrocławia przybędzie niebawem minister. Liczy on również i na to, że uda się osiągnąć porozumienie z mieszkańcami gminy Inowrocław, na których gruntach ma powstać trasa.


  Budownictwo, autobusy, uzdrowisko...


  - Na Rąbinie kontynuować będziemy budownictwo socjalne, w sąsiedztwie nowego bloku przy ulicy Wojska Polskiego - opowiada Brejza. Nowy dom stawiany będzie już w przyszłym roku. Przy okazji prezydent zapewnia, że w budżecie miasta zabezpieczone będą środki na zakup mieszkań komunalnych na rynku wtórnym, głównie od Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Warto dodać, że w nowej kadencji powstawać mają nie tylko nowe budynki socjalne, ale także i osiedlowe ulice. W ratuszu czeka już plan budów.


  Miasto zamierza inwestować w nowe autobusy. Część z nich na pewno będzie niskopodłogowymi, tak by mogli bez problemu korzystać z nich niepełnosprawni. Już w przyszłym roku planuje się zainwestować w miejski transport nawet 4 mln zł.


  - Zamierzamy też inwestować w uzdrowisko. Chcemy uruchomić własne źródło solanki. Z jednej strony musimy je mieć, aby otrzymać status uzdrowiska, a z drugiej strony Inowrocław ma ogromne tradycje sanatoryjne oraz kopalniane i w związku z tym powinien mieć takie ujęcie - dodaje Brejza.


  Przyjadą gwiazdy


  Prezydent zapewnia, że Solanki nadal będą miejsce wspaniałych koncertów gwiazd takich, jak Grzegorz Turnau i jego przyjaciele. Natomiast na kortach tenisowych rozgrywane będą kolejne turnieje z udziałem popularnych aktorów i satyryków.


  Coś dla dzieci


  W planach jest budowa parku zabaw dla dzieci. Powstać ma on na Rąbinie, pomiędzy SP nr 4 i Gim. nr 2. Będzie to nowocześnie urządzony teren z licznymi miejscami zabaw, torami przeszkód, boiskami i krosowym torem rowerowym.


  Nie tylko za swoje


  Większość inwestycji ratusz chce finansować za pieniądze pozyskane z zewnątrz, m. in. z funduszy Unii Europejskiej. - Mamy przygotowanych aż siedemnaście projektów. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie zostaną przyjęte. Ale skoro znajdą się pieniądze choćby na część przedsięwzięć, to będzie bardzo dobrze - komentuje prezydent.


  Zmiany w ratuszu


  Brejza nie zapowiada rewolucji w Urzędzie Miasta. Chce uporządkować pracę niektórych wydziałów. Jego zastępcą będzie nadal Wojciech Piniewski. Niebawem pojawi się w ratuszu także i drugi zastępca prezydenta. - W poprzedniej kadencji wiele spraw musiałem robić sam. Nie miałem wcale urlopu. Doszedłem do pewnej granicy możliwości i do wniosku, że potrzebuje dodatkowego wsparcia - zauważa Brejza. Zdaniem prezydenta, jego drugi zastępca będzie osobą, która walczyć będzie o środki unijne i dopilnuje miejskich inwestycji.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem