Starosta Majewski

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tadeusz Majewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego starostą inowrocławskim, a Piotr Czarnolewski z Platformy Obywatelskiej przewodniczącym Rady Powiatu, to ustalenia, które zapadły w miniony piątek wieczorem podczas podpisywania umowy koalicyjnej pomiędzy PSL i PO.

  Bo mają większość


  PSL, PO i ugrupowanie "Zgoda" wystartowały do powiatowych wyborów samorządowych wspólnym blokiem. Platforma wywalczyła 6 mandatów, a PSL - 9. Wspólnie oba ugrupowania wprowadziły więc 15 radnych do Rady Powiatu Inowrocławskiego. Jest to większość w liczącym 29 samorządowców powiatowym parlamencie.


  Wspólny blok nie oznaczał jednak koalicji. - Przez kilka dni prowadziliśmy rozmowy w tej sprawie. Zakończyły się one w miniony piątek wieczorem podpisaniem umowy koalicyjnej - mówi Sławomir Szeliga z PO.


  Chcą współpracy


  Koalicjanci zaznaczają, że chcą wziąć odpowiedzialność za wyłonienie nowych władz powiatu inowrocławskiego, ale są jednocześnie otwarci na współpracę z innymi ugrupowaniami, które weszły w skład samorządu powiatowego, czyli z PiS, PS i LiD. - Będziemy proponować tym ugrupowaniom funkcje przewodniczących niektórych komisji rady oraz stanowisko jednego z dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu - dodaje Szeliga.


  Dla kogo urząd?


  Najwyższe urzędy w starostwie koalicja chcą oddać w ręce ludzi doświadczonych, sprawdzonych i cieszących się społecznym uznaniem. I tak, kandydatem na stanowisko przewodniczącego rady jest Piotr Czarnolewski z PO, zaś jednym z dwóch wiceprzewodniczących ma zostać Ryszard Jagodziński z PSL. Stanowisko starosty koalicjanci chcą powierzyć Tadeuszowi Majewskiemu z PSL, obecnemu wicestaroście. Z kolei wicestarostą zostać ma Sławomir Szeliga z PO. Pięć stanowisk członków Zarządu Powiatu obsadzonych ma być odpowiednio do liczby mandatów w radzie - trzema przedstawicielami PSL i dwoma z PO.


  Wstępnie kolaicja nie deklaruje kadrowej burzy w starostwie. - Na pewno nie będzie zmian tam, gdzie wszystko działa sprawnie i bez zarzutów - podkreśla Szeliga.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem