Kwiatoń kontra spóła

  Kwiatoń kontra spóła

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tadeuszowi Kwiatoniowi ciężko będzie wygrać wybory na wójta gminy Inowrocław. Wszyscy jego kontrkandydaci zdecydowali się poprzeć jego rywala w drugiej turze, czyli Lecha Skarbińskiego.

  Z naszych informacji wynika, że już przed wyborami pięciu kontrkandydatów Tadeusza Kwiatonia ustaliło, iż w drugiej turze postawią na najlepszego spośród siebie. W dalszej grze oprócz urzędującego wójta pozostał Lech Skarbiński. I to na niego postawią: Włodzimierz Ćwikła, Tadeusz Kacprzak, Marek Karólewski i Ryszard Tobjasz. Zawarli porozumienie, w którym zwracają się do swoich wyborców z prośbą o oddanie swych głosów na Skarbińskiego.


  Jest już koalicja


  - Bardzo miło jest usłyszeć, że wszyscy pozostali kandydaci zamierzają mnie wspierać w walce o zwycięstwo wyborcze. Jeszcze milej, że nie zamierzają się oni ograniczać tylko do samego apelu. Chcą osobiście spotykać się z wyborcami i przekonywać ich do mojej osoby - mówi Skarbiński.


  To jeszcze nie wszystko. W Radzie Gminy zawiązała się już koalicja. W jej skład weszli wszyscy radni z wyjątkiem tego, który startował z listy Tadeusza Kwiatonia. Wiele wskazuje więc na to, że jeśli urzędujący wójt wygra wyborczą batalię, znów między nim a radnymi dochodzić będzie do sporów.


  Jest demokracja


  Tadeusz Kwiatoń nie przejmuje się tymi porozumieniami. - Całe szczęście dawne czasy się skończyły i już nikt nikomu nic nie może nakazywać. Może jedynie apelować. Jest demokracja. Większość zdecyduje - mówi ze spokojem. Nie obawia się również współpracy z radnymi, którzy zawiązali koalicję. - Przez lata próbowano się mnie pozbyć z urzędu. Nikt jednak na mnie nic nie znalazł, bo zawsze działałem zgodnie z prawem. Zawsze byłem otwarty na współpracę. Jeżeli więc radni będą uchwalać uchwały zgodne z prawem i korzystne dla ludzi, będę je wykonywał. Bez obaw - tłumaczy Kwiatoń.


  Oto wyniki z I tury:


  Tadeusz Kwiatoń 30,52 proc.


  Lech Skarbiński 18,06 proc.


  Tadeusz Kacprzak 17,95 proc.


  Marek Karólewski 12,27 proc.


  Ryszard Tobjasz 12,21 proc.


  Włodzimierz Ćwikła 8,95 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem